Відразу після заяви президента Росії Володимира Путіна про масштабні конституційні зміни в країні прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв оголосив про відставку свого уряду.
Західні експерти висловили свої пояснення кроків Володимира Путіна. Про це пише “Голос Америки”.
Так, фахівці з Інституту Маккейна вважають, що конституційні зміни дозволять Путіну утримати владу після 2024 року.
А видання The New York Time написало, що поки що важко зрозуміти, для чого саме була ініційована відставка Медведєва.
“Поки невідомо, чи є ця відставка сигналом про розбрат у російському керівництві, або частиною скоординованого, але поки невідомого плану Путіна залишитися при владі і переформатувати політичну систему, яка, з незначними змінами, тримається з початку 1990-х”, – написало видання.
А ось президент аналітичного центру Council on Foreign Relations Річард Гаас припускає, що в Росії дуже можлива криза наступності при відході Путіна від влади.
“Знаком авторитарної системи є брак політичної легітимності і путінська Росія – явний приклад. Дуже ймовірно, що настане криза наступності, або навіть зрив громадського порядку, коли Путін залишить цю землю / Кремль”, – написав він.
На посаду прем’єр-міністра російський президент запропонував чинного главу російської податкової служби Михайла Мішустіна.
Така зміна керівництва означає більшу орієнтацію на внутрішню ситуацію влади в Росії, але Медведєв і далі залишатиметься “альтер-его” Путіна, вважає Дмитро Тренін, директор Інституту Карнегі в Москві.
“Підвищення Михайла Мішустіна до посади російського прем’єр-міністра покликане підвищити компетентність керівництва Кабінету, яке має переорієнтуватися на дуже важливі питання. Кар’єра Медведєва не завершена, він ще потрібен Путіну для перехідного сценарію. Він залишається, як і завжди альтер-его Путіна “.
Директор американського Центру Пенн Байден Майкл Карпентер назвав Мішустіна “тверезої” версією Медведєва, бо Путін хоче бачити на чолі Кабміну безликого технократа без власних владних амбіцій.