В Лугинському районі Житомирської області вчителі однієї зі шкіл перекрили рух на міжнародній трасі “Київ-Ковель-Ягодин”, вимагаючи виплатити їм заборгованості по зарплаті. Про це повідомляє начальник районного сільськогосподарчого управління Степан Василюк у Facebook.
“Доведені до відчаю чотиримісячною невиплатою зарплати вчителі шкіл Лугинської територіальної громади 19 жовтня на 2 години перекрили рух на автомагістралі Київ – Ковель”, – йдеться в повідомленні.
Василюк зазначив, що перед тим, як відбулася акція, до тих, хто висловив свій намір брати в ній участь, приходили правоохоронці і намагалися відрадити людей від цієї ідеї.
“Закликали їх відмовитися від своїх намірів і акцентували увагу на кримінальній відповідальності за створення перешкод руху транспорту. Арештів не було, чого не було, того не було, але попередження було. Продовження буде?” – пише глава сільськогосподарчого управління.
За його словами, проблеми з зарплатою вчителі стали відчувати ще в лютому цього року, вже тоді вони перекривали центральну дорогу міста Лугини, писали заяви в усі інстанції і питання вирішувалося в ручному режимі. Але у другому півріччі виплати припинилися остаточно.
“Не всі розуміють, як жити, якщо в сім’ї вчительська зарплата є єдиним джерелом доходу і її немає чотири місяці. За що харчуватися, одягатися, доглядати дітей, оплачувати комунальні послуги?” – констатує Василюк.
Він додав, що через невір’я в обіцянки влади щодо зарплат, деякі вчителі пішли працювати на заправку, де виплати відбуваються регулярно. Є і ті, хто потрапив до реанімації через відсутність мінімальної суми грошей на лікування. На початку навчального року вчителі прийшли на прийом до голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечко і він дав обіцянку розібратися з заборгованостями до Дня вчителя – 6 жовтня.
“Пройшло шосте, пройшло і шістнадцяте, але ніяких зрушень з виплатою зарплати вчителям так і не сталося”, – констатував Василюк.
У повідомленні підкреслюється, що протест пройшов цивілізовано і кожні 10 хвилин вчителі пропускали скупчення машини, близько сотні за раз. При цьому не було практично ніякого невдоволення з боку водіїв, проїжджаючи, вони сигналили мітингувальникам, вітали їх жестами і виявляли схвалення і підтримку учасникам акції.
Василюк резюмував, що поки влада реагує на масові протести і він сподівається, що на вчителів без зарплати вона також зверне увагу.