“Зарплата влаштовує, але прожити місяць не вистачає”: Жителі “ЛДНР” розповіли, що змінилося за 6 років окупації

Жителі окупованого Донецька і Луганська розповіли, як їм нині живеться в так званих невизнаних «республіках». Деякі все ще сподіваються на приєднання до Росії і скаржаться, що грошей не вистачає. Відповідний сюжет про життя в ОРДЛО зробив російський блогер Ілля Варламов.

“Проблем у нас насправді достатньо в республіці. Але ці проблеми були завжди: з дорогами, транспортом, водопостачанням. У нас дуже багато міст сидять без води місяцями, тому що у нас гнилі труби», – говорить один з героїв відео.

Інший молодий хлопець розповів, що за шість років мало що змінилося в ОРДЛО. Крім того, що стало менше обстрілів.

“Якщо брати 2014 рік і зараз, то краще стало те, що в місто більше не прилітає – не чути бомбардувань. Але це, напевно, єдиний плюс, який з’явився за всі шість років. А так, як не було нормальної банківської системи, так і немає, як була комендантська година, так вона і є. Мінусів більше, ніж плюсів», – сказав він.

Ще один чоловік поскаржився, що у людей навіть немає можливості здійснити покупку в інтернеті або відправитися подорожувати.

“Однозначно, що було до війни, до «ДНР», це відкриті кордони, це громадянство. Ти був громадянином своєї країни і знову-таки це були кредитні договори, ти міг все оформити, це спрощувало життя. Всі фарби життя, наприклад, привезти якусь посилку, або відправити щось, цього немає. Тому що ця територія в принципі закрита», – пояснив житель окупованого Донбасу.

Співробітниця одного навчального закладу в ОРДЛО зазначила, що її влаштовує зарплата, проте цих грошей не вистачає, оскільки ціни досить завішені.

“Мене моя зарплата влаштовує. Я працюю в навчальному закладі й в принципі, як у бюджетної організації цілком доступна зарплата, але сказати, що мені вистачає цієї зарплати прожити місяць – я не можу», – стверджує жінка.

  • Європейський суд з прав людини підтримав Україну у справі про виплату пенсій на окупованих територіях Донбасу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.