Застарілі та неточні: Експерти розповіли, якими ракетами РФ атакує Україну та скільки їх залишилося

Росія обстрілює міста України застарілими та неточними радянськими ракетами. Причому їх запас вичерпується. Про це йдеться у сюжеті «Настоящего времени», передає «Радіо Свобода».

Наприкінці червня російські окупанти значно збільшили кількість ракетних ударів по Україні. Багато ракет, якими вдаряють по житлових будинках та громадських об’єктах, – це радянські крилаті ракети Х-22.

«Х-22 розробили для знищення американських авіаносців. Запускати ракету повинен надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3. Він може випустити відразу три ракети з дистанції 600 км. Ціль вони вміють вистежувати самостійно, але з великою похибкою», – сказано в сюжеті.

Експерт із російської зовнішньої політики Павло Лузін пояснив, що Х-22 наводиться на авіаносець, тобто на «величезну купу металу», яку бачить голівка наведення.

Зазначається, що наводитись на ціль в умовах міської забудови цій крилатій ракеті набагато складніше. Одна справа розрізнити тонни металу на гладі води, а інша – серед асфальту, скла та бетону, пронизаного проводами та трубами. Єдине, що більш-менш може контролювати оператор – це не де саме вибухне Х-22, а як.

«Він (ракетний удар – ред.) може здійснюватися запрограмовано двома способами: або при зіткненні з перешкодою, або заздалегідь за показаннями радара головки самонаведення», – пояснив військовий експерт Валерій Рябих.

На його думку, під час атаки Росії на Кременчук було використано обидві програми. Перша ракета мала оголити ціль перед другою, яка вдарила через 10 секунд. Але на практиці ракети вдарили у різні місця приблизно за 500 метрів одна від одної.

На запитання, скільки ще Х-22 має Росія, Лузін відповів, що перед повномасштабним вторгненням в Україну, російська армія має всього близько 3 тис. крилатих ракет. Йдеться про всі типи ракет.

Київ уже зафіксував понад 2 тис. 700 запусків по Україні. Збирати нові ракети у прискореному темпі російська оборонна промисловість неспроможна.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.