В кінці року може бути запущена нова програма співпраці з МВФ, розрахована на 3-4 роки. Україна вже працює над її підготовкою. Про це у інтерв’ю «НВ.Бізнес» заявив заступник глави Адміністрації президента Олексій Гончарук.
Він уточнив, що для запуску програми повинні «з’явиться необхідні умови».
Передбачається, що програма буде враховувати структурні реформи, які за рік помітно піднімуть країну.
При цьому для реалізації задуманого є непоганий базис. Економіка стабільно зростає протягом останніх 14 кварталів. Це зростання не стрімкий, але і інфляція нормальна, і резерви зростають, і показникі в рейтингу Doing Business покращилися.
Одночасно з цим Гончарук зазначив, що повинні бути виконані старі зобов’язання перед МВФ.
«Щоб Україна була прогнозованою для партнерів країною, яка співпрацює з міжнародними інституціями, якій довіряють», – сказав він.
Добре продумана програма МВФ може, на його думку, стати механізмом для здійснення економічного прориву, але, щоб зберегти фінансову стабільність, новій владі доведеться влітку і восени посилено попрацювати. Для цього є «відмінна команда» і «робітничий контакт» з Мінфіном і НБУ.
Відзначивши необхідність бути обережним у всьому, що може підірвати економічну стабільність, він заявив, що від планів щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал соратники Зеленського не відмовлялися. І хоч проти цього виступає МВФ, але ця теза була частиною передвиборної програми президента.
«Для мене це лише питання часу введення та окремих деталей. Ввести його з початку 2020 року вже майже неможливо, але це не означає, що це питання потрібно відкладати в довгий ящик», – додав він.
Як повідомляли раніше, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду та обговорив підготовку до укладення нового договору про співпрацю. 30 травня місія залишила Україну.