Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про корінні народи”, прийнятий українським парламентом 1 липня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба офісу президента.
Закон визначає, що корінними народами, які формувалися на території в даний час окупованого Росією Криму, є кримські татари, кримчаки і караїми. У документі йдеться, що корінний народ України є автохтонною етнічною спільнотою, яка була сформована на території України, є носієм самобутньої культури і мови, має культурні, соціальні органи і усвідомлює себе корінним народом України.
Корінні народи складають етнічну меншину у складі населення України і не мають державних утворень за межами нашої країни. Корінні народи мають право на самовизначення у складі України, політичний статус і право на володіння всіма правами людини. Закон забороняє заперечувати етнічну приналежність, або ж етнічну самобутність корінних народів України.
Також корінні народи мають права дотримуватися, відроджувати і розвивати свої культурні, релігійні та духовні традиції і звичаї, зберігати свою матеріальну і нематеріальну спадщину, відновлювати свою історичну топоніміку, співпрацювати з державними освітніми установами для вивчення своєї мови, культури та історії.
Крім того, корінні народи мають право створювати свої власні засоби масової інформації і отримувати в цьому державну підтримку. Представницькі органи корінних народів зможуть брати участь в їх міжнародному представництві.
У свою чергу президент Росії Володимир Путін поскаржився на український закон про корінні народи канцлеру Німеччини Ангелі Меркель. Про це повідомляє прес-служба Кремля.
На думку Путіна, закон України “Про корінні народи” нібито є “відверто дискримінаційним”.
- У травні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону “Про корінні народи України”»