Зеленський розглянув петицію Стерненка про заборону на в’їзд росіян

Президент Володимир Зеленський розглянув петицію активіста Сергія Стерненка про обмеження права на в’їзд в Україну громадян Росії. Відповідь на петицію опублікована на сайті президента України.

Петиція була оприлюднена 2 листопада і до дати відповіді 26 листопада набрала понад 26 тисяч підписів. Український лідер подякував усім, хто її підтримав, за активну громадську позицію і зазначив, що на тлі російської агресії увага до цього питання цілком виправдана.

Президент нагадав, що з початку війни навесні 2014 року було запроваджено низку заходів для посилення контролю на російсько-українському кордоні та забезпечення національних інтересів України у сфері безпеки і оборони. Зокрема, у 2015 році Україна ініціювала припинення окремих положень Угоди з РФ.

У тому ж році Україна в односторонньому порядку скасувала можливість в’їзду росіян на територію нашої країни на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження (для дітей молодше 14 років). Наразі в’їзд росіян в Україну здійснюється за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами.

З 1 січня 2018 року ДПСУ ввела фіксацію біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Росії, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, що включає сканування відбитків пальців.

Під час перетину кордону особами без громадянства, в тому числі і росіянами, правоохоронці проводять додаткові заходи для того, щоб не допустити в Україну тих, хто може бути причетний до провокаційних або неправомірних дій на території нашої держави. За наявності правових підстав мандрівникам забороняється в’їзд в Україну в установленому законодавством порядку.

Зеленський уточнив, що ефективним механізмом реагування на потенційні загрози нацбезпеці країни є санкції, а також заборона на в’їзд в Україну. Він акцентував, що запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та РФ потребує ретельного вивчення та аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема, з точки зору аспектів безпеки та можливих соціальних наслідків нововведень.

“З урахуванням викладеного мною петиція направлена прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данілову та голові Служби безпеки України Івану Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Російської Федерації потребам забезпечення безпеки та захисту національних інтересів”, – підсумував президент.

Стерненко емоційно відреагував на відповідь Зеленського у своєму Telegram-каналі.

“Очікувано, він (Зеленський) відмовився виконувати вимогу здорового глузду і підписали петицію громадян. Відповідь схожа з відповіддю, яку він давав Кондратюку. Багато води, уникнення прямого “Ні” і направлення петиції в СБУ, РНБО, ОСББ і в жомову яму Киви. Ні про що”, – заявив він.

На думку Стерненка, така відповідь – також окреслення позиції і “перефразоване я вам нічого не винен”. Він написав, що громадяни РФ і сама Росія “будуть раді нашим відкритим кордонам”.

“Це для них зручно і спрощує роботу. І цю зручність гарантує їм президент України. Який у цьому випадку діє проти інтересів України”, – упевнений Стерненко.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.