Зеленський розповів, хто в ЄС підтримує, а хто блокує членство України

Президент Володимир Зеленський перерахував держави Євросоюзу, які в закритих дискусіях висловлювали скептицизм стосовно вступу України до ЄС і вагалися щодо цього питання. Про це пише “Європейська правда”.

Напередодні, 24 березня, Зеленський виступив на саміті по відеозв’язку з емоційною промовою, в якій розповів про загиблих унаслідок війни в Україні й нагадав, що реакція ЄС на дії Кремля всі вісім років була запізнілою.

Президент закликав лідерів європейських країн не промахнутися з рішенням про схвалення прискореного вступу України до ЄС цього разу.

“Україна повинна бути в ЄС вже найближчим часом. Принаймні, у вас для цього все є”, – сказав він.

Після цього Зеленський назвав всі держави Євросоюзу, позначивши ті, позиція яких викликає сумніви. За даними “ЄП”, цей список заснований на даних закритих обговорень в ЄС, а також на переговорах Києва з деякими з перерахованих країн.

За словами Зеленського, є 10 держав, які не приховують свою проукраїнську позицію в дискусіях. Він визначив їх терміном “за нас” – це Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словенія, Словаччина, Чехія, Болгарія та Хорватія.

Український лідер окремо виділив Італію. Спочатку влада країни сумнівалася, але після виступу Зеленського в італійському парламенті, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі оголосив, що ЄС готує для України позитивне рішення.

До наступної групи з дев’яти країн Зеленський застосував більш розмиті формулювання. За даними видання, ці країни не є чіткими прихильниками прискореної процедури вступу України до ЄС, але проголосують “за” під час розгляду українських питань. У цю групу входять: Франція, Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Швеція і Румунія. Позиція останньої країни особлива.

Ще шість країн, за словами Зеленського, виявилися “проблемними”, проте він висловив упевненість, що зможе їх переконати.

“Португалія – ну практично… Нідерланди – за раціональність, тому знайдемо спільну мову. Іспанія – знайдемо спільну мову. Бельгія – знайдемо аргументи. Австрія – бути разом з українцями для вас дає можливості. Ірландія – ну практично”, – повідомив глава держави.

Окремо – передостанньою у списку – Зеленський назвав Угорщину. Як відомо, в останні тижні з уряду Угорщини пролунала низка антиукраїнських, неприйнятних заяв. Президент України нагадав угорському прем’єру Віктору Орбану історію його країни часів гітлерівської Німеччини.

“Я був у Будапешті, на вашій набережній. Я бачив меморіал “взуття на річці Дунай”. Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Сходи на свою набережну, подивися на те взуття, і ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватися”, – сказав Зеленський.

Він мав на увазі меморіал на березі Дунаю, де нацисти розстрілювали угорських євреїв. Перед вбивством їх змушували зняти взуття, яке потім йшло на продаж або ж вбивці забирали його собі.

Зеленський завершив виступ згадкою про державу, яка є ключовим противником інтеграції країни в ЄС – про Німеччину.

“Ми віримо, що у вирішальний момент Німеччина теж буде з нами. Слава Україні!”,- підсумував президент.

  • Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вперше натякнув на те, що держава може вийти з Європейського Союзу.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.