Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 березня 2021 року “Про Стратегію воєнної безпеки України”. Відповідний указ від 25 березня опублікований на сайті глави держави.
Затверджена Стратегія воєнної безпеки України визначає, що військова безпека – це всеохоплююча або комплексна оборона.
Згідно Стратегії, всеохоплююча оборона України — це комплекс заходів, основний зміст яких полягає у: превентивних діях та стійкому опорі агресору на суші, на морі та в повітряному просторі України, протидії в кіберпросторі та нав’язуванні своєї волі в інформаційному просторі; використанні для відсічі агресії всього потенціалу держави та суспільства (воєнного, політичного, економічного, міжнародно-правового (дипломатичного), духовного, культурного тощо); застосуванні всіх форм і способів збройної боротьби з агресором, зокрема асиметричних та інших дій для оборони України, з дотриманням принципів і норм міжнародного права.
Головна мета Стратегії – завчасно підготовлена та всебічно забезпечена всеохоплююча оборона України на засадах стримування, стійкості та взаємодії, що забезпечує воєнну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність держави відповідно до Конституції України та в межах державного кордону України, сприяє інтеграції України в євроатлантичний безпековий простір та набуттю членства в НАТО, передбачає активну участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.
Вказується, що всеохоплююча оборона України не має на меті досягнення військового паритету з РФ, що призвело б до надмірної мілітаризації держави і відповідно виснаження національної економіки, а передбачає підтримку певного балансу і синергії військових і невійськових засобів для забезпечення військової безпеки країни.
Реалізація Стратегії сприятиме інтеграції України в євроатлантичний простір та набуттю членства в НАТО. Документ передбачає активну участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.
З повним текстом Стратегії воєнної безпеки України можна ознайомитися тут.