Зеленський підписав останній закон, необхідний для “промислового безвізу” з ЄС

У вівторок, 24 грудня, президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду”. Документ був підтриманий Верховною Радою 12 грудня. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Прийняття цього закону було останньою частиною зобов’язань України для отримання «промислового безвізу» – однією з вагомих переваг асоціація з Євросоюзом. Нею передбачено укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA).

Спочатку АСАА може включати один або кілька секторів, з поступовим розширенням на всі передбачені в Угоді 27 секторів. Потенційно ACAA може охопити п’яту частину українського експорту в ЄС. В першу чергу мова про машинобудування. Таким чином буде полегшено торгівля на світовому ринку покращиться імідж української продукції.

Закон скорочує корупційні можливості при проведенні перевірок і захищає покупців при знаходженні небезпечного нехарчового товару.

Документ ліквідує дублювання контролю за окремими видами продукції та уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції. Встановлюються прості та прозорі вимоги до інспекторів органів нагляду та господарюючих суб’єктів в частині перерахування та строків надання документів при перевірці.

Закон говорить, що перевірки здійснюються лише в тому випадку, якщо документально доведено, що продукція є небезпечною або її характеристики не відповідають необхідним вимогам.

При проведенні одного товару заборонено перевіряти іншого.

За порушення на суб’єкти господарювання можуть накладатися штрафи.

Разом з тим встановлюється чіткий строк надіслати суб’єкти господарювання постанови про накладення штрафу (16 днів після проведення перевірки). Таким чином зникає можливість штрафування заднім числом.

Ринковий нагляд не здійснюється над: ядерними установками, об’єктами, пов’язаними радіоактивними відходами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. Крім того, перевіркам не підлягають об’єкти будівництва, перераховані в законі “Про регулювання містобудівної діяльності”; дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з нього.

Підписаний закон набирає чинності через три місяці після його публікації.

За словами віце-прем’єра України Дмитра Кулеби, відтепер законодавство для початку переговорів з ЄС щодо «промислового безвізу» є.

«Тепер крок за Євросоюзом» – чекаємо оціночної місії», – написав він на своїй сторінці у Twitter.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.