В рамках свого робочого візиту до Ізраїлю президент України Володимир Зеленський зустрівся зі своїм ізраїльським колегою Реувеном Рівліном. Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Український лідер висловив солідарність з народом Ізраїлю у вшануванні пам’яті жертв Голокосту, зазначивши, що в цій жахливій катастрофі в часи нацистського терору в Україні було знищено більше мільйона євреїв і більше чотирьох мільйонів українців і представників інших національностей.
Зеленський повідомив, що в 2020 році буде розпочато розвиток Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Він буде включати в себе Український музей Голокосту і Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру.
Серед іншого президент підкреслив, що Ізраїль є одним з ключових торговельних партнерів України на Близькому Сході, висловивши надію на те, що подальшому зростанню взаємного товарообігу буде сприяти підписана в січні 2019 року Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Імплементація цієї угоди може посприяти збільшенню товарообігу між двома країнами до 2 мільярдів доларів.
В Офісі президента України також повідомили, що під час зустрічі з ізраїльським прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху український лідер розповів йому три історії, пов’язані з Голокостом. Одна історія була про мусульманку Саїде Аріфову, яка була вихователем у кримському садку і врятувала 88 євреїв, видавши їх за кримських татар.
Друга історія була про українського священика греко-католицької віри Омеляна Ковча, який рятував євреїв, видавши їм близько 600 метрик про хрещення, – і відмовився достроково залишати табір “Майданек” з 700 ув’язненими, хоча вдома його чекали шестеро дітей.
Третю історію Володимир Зеленський розповів про свою родину, яка також стала жертвою Голокосту.
“Це історія родини, де було 4 братів. Троє з них, а також їх батьки та їхні родини стали жертвами Голокосту. Їх розстріляли німецькі окупанти, що увірвалися в Україну. Залишився четвертий брат, у той час він був на фронті. Він повернувся живим. Пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом і людиноненависницькою ідеологією. Через 2 роки після війни у нього народився син. А через 31 рік у нього народився онук. Через 40 років онук став президентом і сьогодні він стоїть перед Вами, пане прем’єр-міністр”, – розповів Зеленський.
Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні немає антисемітизму. За словами глави держави, у нього єврейська кров, проте це не завадило йому стати президентом.