Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату і буде поступово переходити на відновлювані види енергетики. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передає прес-служба президента України.
12 грудня в онлайн-режимі відбувся Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit), в якому взяв участь український лідер. Цього року в саміті брали участь понад 70 глав країн і урядів, які записали свої короткі відеозвернення.
У своєму зверненні Зеленський розповів, що в 2020 році наша країна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: у ряді регіонів тривала посуха знищила урожай, на сході України відбулися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.
«Ми розглядаємо мету щодо викидів парникових газів у 2030 році у всіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% порівняно з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%», – зазначив президент.
Також глава України сказав, що уряд працює над вдосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики.
“Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розвитку національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів”, – додав Зеленський.
Він акцентував, що довгостроковою метою України є досягнення вуглецевої нейтральності. Зокрема, йде процес перегляду Енергетичної стратегії держави, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.
- Кліматолог припустив, що глобальне потепління на планеті може наступити набагато швидше, ніж передбачалося раніше.
- У вересні в центрі Нью-Йорка встановили годинник, які відраховують час до кліматичної катастрофи.
- У Гренландії через зміну клімату розколовся найбільший льодовик.