“Земля кочівників”, “Батько”, “Манк” та інші: огляд головних претендентів на “Оскар-2021”

Незважаючи на складну коронавірусну ситуацію у світі, вручення золотих статуеток “Оскар” все ж відбудеться цього року. Церемонія пройде в ніч з 25 на 26 квітня. В огляді InfoResist розповідаємо про головних претендентів на основну номінацію.

8 кінострічок, які претендують на нагороду в номінації ” Кращий фільм”:

  • “Земля кочівників”
  • “Батько”
  • “Юда і чорний Месія”
  • “Мінарі”
  • “Манк”
  • “Перспективна дівчина”
  • “Звук металу”
  • “Суд над Чиказькою сімкою”

“Земля кочівників”

Режисер: Хлоя Чжао

Повнометражна стрічка “Земля кочівників” Хлої Чжао стала головним тріумфатором цього року. Картина отримала безліч нагород, зокрема BAFTA, “Золотий глобус”, призи на кінофестивалях в Торонто і Венеції. 60-річна вдова Ферн залишається без роботи і без дому в місті з символічною назвою Емпайр (Empire, з англ. – імперія). Так вийшло в результаті закриття великого підприємства в місті, яке забезпечувало роботою фактично всіх жителів. Ферн залишає своє майно на збереження в гаражі, частину продає, частину забирає з собою в фургончику, який купила. Так вона подорожує на Захід США в пошуках сезонної роботи. Вона знайомиться з іншими такими ж вимушеними переселенцями у віці, молодими, людьми похилого віку. Вони всі називають себе “кочівниками”.

У картині чітко видно, що Хлоя Чжао закохана в Америку, і вміло показує її міфи, аналізує і показує глядачеві. Майже всі персонажі фільму-люди, які розповідають свої власні історії. Всі вони прості і зі своєю глибиною. А ось героїня Френсіс Макдорманд – Ферн стала суттю картини, її душею. Роль побудована на півтонах, мовчанні, стриманості, ледь помітних посмішках. “Земля кочівників”, мабуть, один з найбільш щемливих і благородних фільмів року.  І філософія, озвучена у фільмі Бобом Уеллсом, ще раз нагадує нам, що кінця шляху не існує, але і прощатися не варто, адже всі рано чи пізно побачимося на дорозі.

“Батько”

Режисер: Флоріан Зеллер

Фільм є екранізацією власної п’єси Флоріана Зеллера про дочку, яка намагається знайти доглядальницю для батька, хворого деменцією. Головні ролі в стрічці виконали легендарний Ентоні Хопкінс і не менш відома Олівія Колман, їх роботи номіновані на “Оскар”.

За сюжетом, Анна, яка переїжджає до Парижу, шукає доглядальницю для свого батька, який з віком відмовляється від її допомоги. Згодом Ентоні починає сумніватися в своєму сприйнятті реальності і практично втрачає зв’язок з нею. Герой блукає лабіринтами своєї пам’яті, а разом і ним і глядачі, заздалегідь знаючи, яким буде фінал. Однак до останнього з трепетом його чекаючи. Фільм схожий на Кауфмановський “Я думаю як все закінчити”. Тільки простіше, чистіше, трепетніше, без червивих свиней і морозива. Хопкінс майстерно виконав цю роль.

“Юда і чорний Месія”

Режисер: Шака Кінг

Біографічний фільм майже біблійного масштабу. 1960-ті ФБР насильно вербує дрібного афериста О’Ніла і відправляє його під прикриттям в ліворадикальну організацію “Чорні пантери”, де він стежить за діяльністю їх лідера Фреда Хемптона. Його головне завдання – посіяти хаос і розруху всередині штабу, але він навіть і уявити не міг, що в підсумку посприяє ФБР у вбивстві Хемптона.

“Юда і чорний Месія” – політичний трилер, який особливо актуальний на тлі сумних подій в США, що спровокували рух Black Lives Matter. Хемптона просто блискуче зіграв Деніел Калуя. А ось повну глибину і внутрішню боротьбу О’ніла показав Лакіт Стенфілд. Він особливо не мучиться докорами сумління за отримані бабки від ФБР, проте розуміє наслідки вчинку для афроамериканського співтовариства.

“Мінарі”

Режисер: Лі Айзек Чанг

Надемоційна драма про американську мрію очима Південнокорейських іммігрантів. За сюжетом, південнокорейське сімейство переїжджає з Каліфорнії в глибинку, в провінційний Арканзас. Глава сімейства, Джейкоб, хоче здійснити свою мрію-стати успішним фермером. Але його дружина не в захваті від некомфортного життя в трейлері, який тріщить по швах. Незабаром з Кореї до них приїжджає бабуся, мама дружини. Її підтримка допоможе молодій родині пережити неймовірні складнощі облаштування на новому місці. Дітлахи з небажанням приймають бабусю, особливо молодший син-Девід. І хоч картина зворушлива, особиста, сентиментальна, все ж їй не вистачає чогось інтимного, яке хочеться зберегти в скриньці.

“Манк”

Режисер: Девід Фінчер

Фільм по праву вже наречили кращим фільмом в кінокар’єрі режисера. Сценарій до картини написав сам батько Девіда Фінчера, Джек Фінчер. Він помер в 2003 році, а цю екранізацію він відкладав цілих 23 роки! Мрію батька здійснив син. І вельми непогано.

Картина оповідає про голлівудського сценариста Германа Манкевича-манка. Це період написання сценарію до фільму” Громадянин Кейн ” з флешбеками. Фільм розкриває не тільки особисту драму Манка, а й підкилимні таємниці та ігри Голлівуду! ДО РЕЧІ, флешбеки малює Германа Манкевича як білу ворону голлівудського істеблішменту 1930-х.

Головну роль в картині блискуче виконав Геррі Олдман, а ось роль його подруги – Меріон Девіс дісталася красуні Аманді Сайфред.

“Перспективна дівчина”

Режисер: Еміральд Феннел

Детективний ФЕМ-трилер з елементами комедії і сатири явно вартий уваги глядачів, особливо через вельми скандальні і актуальні теми. Це історія про дівчину Кессі, яка була успішною студенткою в престижному медичному університеті. Але трагічний випадок в корінь змінив її життя. І тепер вона живе подвійним життям: вдень працює баристою в кафе, а вечорами Кассандра перетворюється на Джокера в спідниці і приміряє різні образи. Потім йде в клуби і бари і, прикидаючись п’яною, очікує, коли до неї підійде “хороший хлопець”.

Головну роль виконала Кері Малліган і, чесно сказати, від важкого погляду її героїні з екрану стає не по собі. Але режисер змінює хід сюжету і фінал м’яко кажучи дивує.

Читайте також: головні серіали Квітня, які не можна пропустити

“Звук металу”

Режисер: Даріус Мардер

Дебютна повнометражна картина режисера, який виступив сосценаристом”місце під соснами”. Головний герой Рубен після переможеної наркозалежності створює панк-групу зі своєю дівчиною, стає барабанщиком і занурюється в світ музики. Але доля підносить неприємний сюрприз-слух Рубена працює лише на 20-30% і йому потрібно забути про барабани, щоб не оглухнути остаточно. Ця ситуація стає для Рубена не трагедією, а трампліном.

Головну роль в картині виконав британо-пакистанський актор Різ Ахмед.

“Суд над Чиказькою сімкою”

Режисер: Аарон Соркін

Судова драма розповідає про реальну справу підсудних з “чиказької сімки”. Хлопців звинуватили в підбурюванні до протестів проти війни у В’єтнамі під час з’їзду Демократичної партії США в Чикаго в 1968 році. Активістам висунули звинувачення за перетин кордону штату з метою підбурювання до бунту.

Фільм замислювався ще в 2006-му, проте зараз він найбільш своєчасний. І як не крути, картина приходить до висновку, що окремі маленькі особистості – важливіше великої історії, а напівправди тут бути взагалі не може. Здається, що цей світ і правда ділиться на Чорне і біле. Приємно здивувала гра Саші Барона Коена після його застарілого образу Бората. Однак Саша не єдина зірка картини. Головні ролі також виконали Едді Редмейн, Алекс Шарп, Джеремі Стронг, Джон Керролл Лінч.

Нагадаємо, раніше ми зробили огляд фільму “Хода хаосу”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.