Цього року Україні вдалося зібрати рекордний урожай зернових від початку відновлення незалежності. І доки аграрії налаштовуються на те, аби не збавляти темп та підтвердити статус «житниці Європи», у зернотрейдерів України гаряча пора і активно йдуть торги.
Зернотрейдинг в Україні
Загалом, цьогоріч обставини склалися на користь України, адже поки в більшості країн-основних виробників зернових через несприятливі погодні умови спостерігалася низька врожайність, у нас навпаки – і з погодою в цілому було все добре, і урожай найкращий за останні кілька десятиліть, і ціни на зернові по всьому світі спостерігались на високому рівні. А враховуючи, що ми й раніше споживали значно менше зерна, ніж виробляли, то на фоні спадів економіки, зернотрейдери України здатні забезпечити у цьому маркетинговому році значний притік валюти в країну. Зокрема вже від початку 2021/2022 МР станом на кінець жовтня нам вдалося експортувати майже 18 тис. тонн зерна, що трохи перевищує показники минулого року.
Загалом, через пандемію, економіка світу переживає не найкращі часи. Для України ж аграрний сектор є локомотивом, який продовжує вперто і наполегливо витягувати країну та не опинитися у кризі. Тому в світлі таких подій – діяльність зернотрейдерів України грає доволі значну роль. У їхні обов’язки входить окрім купівлі та продажу зерна, підготовка документації та забезпечення транспортування. І якщо із торгівлею все доволі зрозуміло, бо на внутрішньому ринку активно працюють різноманітні майданчики із оголошеннями від аграріїв, а на зовнішньому ринку спостерігається стабільний попит на українське зерно, то із транспортуванням все значно важче. Якщо «Нібулон» користується ресурсом Дніпра і значна частина перевезень зерна у порти відбувається річковим транспортом, то тим зернотрейдерам України, які користуються послугами УкрЗалізниці – не позаздриш. Потрібно і більше вагонів, і локомотивів, та й розширення залізничного покриття теж. Враховуючи той факт, що виробництво зернових буде продовжувати зростати, то питання з логістикою потребує нагального вирішення, інакше в найближчі кілька років доведеться спостерігати колапс із логістикою.
Фермер і зернотрейдер – вигідна взаємодія
Зернові – ключові культури аграрного сектору, попит на які буде незмінно високим у світі. І Україна здатна задовільнити потреби не тільки внутрішнього ринку, а й здійснювати значні поставки зерна за кордон, що безперечно матиме позитивний вплив на економіку країни. А зернотрейдери України – це надзвичайно важливий елемент у ланцюжку між фермером та кінцевим покупцем зерна. Вирощування зернових – це важка праця із багатьма ризиками, тому кожен фермер прагне якомога вигідніше реалізувати вирощене та зібране. Тому він іде на такі агропортали як Трипілля, де можна порівняти ціни, переглянути пропозиції від трейдерів та обговорити умови закупівлі зерна. Тут торгівля ведеться прозоро та зрозуміло, що вигідно обом сторонам – і аграрію, який продає зерно, і зернотрейдеру, який його купує. Тому із Трипіллям вести агробізнес безпечно та прибутково обом сторонам.