ООН та Туреччина погодили рух суден із зерном гуманітарним коридором на 31 жовтня: з українських портів уже вийшло 12 суден з агропродукцією. Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.
“Представники ООН та Туреччини ведуть перемовини з делегацією Росії та продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації «Зернової ініціативи». Згідно з пропозицією Об’єднаного Координаційного Центру (СКЦ) представники ООН та Туреччини передбачають роботу 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден. Така пропозиція була прийнята представниками України. Представників Російської Федерації було поінформовано”, – сказано в повідомленні.
Так, з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» сьогодні вийшли 12 суден з 354,5 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Серед них балкер IKARIA ANGEL з українською пшеницею для Ефіопії, яка знаходиться на межі голоду. Це сьоме судно, зафрахтоване в рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН.
Разом з тим, прохід до українських портів під завантаження дозволений 4 суднам, які напередодні пройшли інспекцію СКЦ за участі всіх сторін, включаючи представників Росії, додали у відомстві.
В той же час президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прокоментував оголошене Росією призупинення її участі в домовленості. Свою заяву Ердоган зробив на 8-му Всесвітньому турецькому медичному конгресі, повідомляє CNN Turk.
Ердоган підкреслив важливість зернового коридору, зазначивши, що за його допомогою вдалося відносно знизити продовольчу кризу, експортуючи 9,3 млн тонн сільгосппродукції з України.
“Незважаючи на те, що Росія вагається щодо зернової угоди, оскільки Москві не надані такі ж можливості, Туреччина продовжуватиме свої зусилля, щоб служити людству”, – сказав турецький президент, утримавшись від подальших деталей.
- 29 жовтня у Севастопольській бухті кораблі РФ були атакованібезпілотниками.
- Міноборони РФ звинуватило ЗСУ та британських військових в атаці на Чорноморський флот.
- Росія заявила про вихід із «зернової угоди» після атаки дронів у Севастополі.