Згурець: Найбільш вірогідний сценарій після створення «ЛДНР» – повномасштабне вторгнення РФ

Оскільки Росія за п’ять років своєї агресії проти України не відмовилася від своєї загарбницької політики і така можливість у найближчій перспективі не проглядається, то найбільш реальною і небезпечною варто вважати можливість відкритого військового вторгнення. Про це в інтерв’ю InfoResist заявив директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense Express», член правління Українського інституту досліджень безпеки Сергій Згурець.

За його словами, для повномасштабної військової агресії базис вже створений у вигляді створення «ЛДНР». Україна вже має справу з озброєним конфліктом всередині держави при підтримці ззовні. Інсценізація конфлікту здійснена з допомогою зарубіжних структур, спецслужб, які приховано провокують його виникнення, спонсорують і підтримують дезінтеграцію держави.

«Такий конфлікт спрямований на дестабілізацію всієї країни, і змушує владу в Україні прийняти рішення, вигідне агресору. Такий конфлікт провокується з допомогою сил спеціальних операцій, незаконних збройних формувань і звичайно, при активній підтримці ззовні, як зброєю, так і людьми», – сказав він.

На його думку, якщо Москва вирішить не обмежуватися існуванням квазіреспублік, то може бути повномасштабне застосування військової сили.

«Цей сценарій передбачає знищення військової і економічної потужності нашої країни. Причому ці заходи будуть здійснюватися за короткий проміжок часу, щоб мінімізувати опір України зсередини і мінімізувати ризики зовнішньої допомоги Україні з боку союзників. Цей сценарій аналітики розглядали за умови, що Україна спирається тільки на власні сили і можливості, захищається власними силами територіальної оборони», – додав він.

Експерт наголошує, що військова і військово-політична допомогу Україні ззовні, стане можливою лише за умови, якщо країна буде чинити активний опір, ніж виграє час для зарубіжних партнерів і союзників оговтатися від шоку і надати активну підтримку Україні.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.