Швидкі і рішучі дії президента Володимира Зеленського дозволили не допустити втрати Україною безвізового режиму з Європейським союзом через рішення Конституційного Суду про скасування низки норм антикорупційного законодавства. Про це в ефірі Радіо НВ заявив заступник голови офісу президента Ігор Жовква.
За його словами, в день прийняття скандального рішення глава держави скликав термінове засідання РНБО, за підсумками якого до Верховної Ради був внесений відповідний проект дій щодо виходу з кризи.
Крім того, на зазначеному засіданні було прийнято рішення про відновлення публічного доступу до електронних декларацій.
“На сьогодні можу сказати, що таку гарячу фазу напруги, в тому числі з питанням безвізового режиму – або скасування або призупинення дії безвізового режиму, який існує між Україною і Євросоюзом, – ми зняли”, – підкреслив Жовква.
Заступник голови ОП додав, що на сьогоднішній день нардепи спільно з Мін’юстом і Веніціанською комісією напрацьовують оптимальний варіант виходу з ситуації, в якій опинилася країна після рішення КС.
- Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також ряд інших антикорупційних норм, складових антикорупційну платформу.
- 29 жовтня Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО для визначення невідкладних заходів, які має вжити держава після рішення КСУ.
- Посли країн G7 засудили рішення КСУ про скасування частини антикорупційної реформи.
- В ЄС заявили, що є підстави для скасування безвізу.