Журналісти дізналися, як українські військові намагалися деблокувати “Азовсталь” і чому це не вийшло

Українська сторона намагалася деблокувати “Азовсталь” у Маріуполі, де тримали оборону наші захисники. Про це йдеться у статті УП .

Співрозмовники видання кажуть, що деблокада Маріуполя була можлива на перших етапах, але з кожним днем ​​ставала все менш реальною. Так, спроба відбулася після кількох тижнів блокади міста.

Під загальним командуванням Головного управління розвідки з району Гуляйполя у бік Маріуполя вирушила група, яка мала прорватися до міста. До складу підрозділу входила частина ГУРівців, частина військових із ЗСУ, частина бійців “Азова”, включаючи лідера “Нацкорпусу” Андрія Білецького.

Спочатку планувалося, що бійці отримають понад 80 одиниць танків та бронемашин, проте насправді у розпорядженні військових виявилося лише кілька танків, БМП та БТРів (до 20 штук). Група пройшла близько 10-15 км, натрапила на запеклий супротив і змушена була відступити.

Співрозмовники зазначають, що для успішності деблокади на підтримку українських сил мав би відбуватися одночасний зустрічний прорив маріупольського гарнізону. Але це стало неможливим після дій 36-ї бригади морської піхоти.

Спочатку 4 квітня один батальйон 36-ї бригади раптово здався в полон, а потім несподівано командир 36-ї бригади Володимир Баранюк, нікого не попередивши, вирішив піти на прорив у невідомому напрямку і тим самим втратив багато людей.

Інший співрозмовник УП, близький до “Азову”, розповів, що морпіхи здалися з танками, з РСЗВ та боєприпасами, чим дуже послабили сили оборони.

  • Стало відомо, як і скільки гелікоптерів втратила Україна під час спецвильотів на «Азовсталь».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.