Журналісти перевірили готовність прикордонників і медиків приймати можливих хворих коронавірусом

На українському кордоні три дні тому посилили заходи безпеки через стрімке поширення коронавірусу в світі, журналісти перевірили, наскільки прикордонники і медики готові до приїзду можливих заражених. Про це йдеться в сюжеті “ТСН“.

На пункті пропуску “Тиса” на кордоні України з Угорщиною, через який щодня проїжджає близько 2 тисяч осіб, прикордонники вже три дні перевіряють температуру тіла людей за допомогою спеціального обладнання.

Для цього співробітники прикордонної служби проводять скринінг шиї людини і руки в районі зап’ястя. Оскільки процедура перевірки температури займає пару секунд, пробок через неї не виникає. За весь час ніхто з тих, кого перевіряють, не заперечував проти процедури.

За три дні, поки проводився скринінг на кордоні, підвищену температуру виявили лише в однієї жінки. Зазначається, що вона була високою через загострення хронічної хвороби.

Прикордонники перевіряють температуру тіла людей у рукавичках і масках, два рази на добу стан їхнього здоров’я перевіряють лікарі. Заступник начальника штабу, начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону Роман Марценюк розповів, що наряди забезпечені в достатній кількості захисними масками (6 масок на зміну – 12 годин) та рукавичками.

За словами жінки, яка в’їжджала на територію України, вона повертається в країну після планової поїздки з Риму. Вона підкреслила, що “у страху очі великі” і вона не полишала Італію з метою термінової евакуації.

Прикордонники зазначили, що зараз напливу людей на “Тисі” не спостерігається, але він очікується у неділю – понеділок, коли з Італії будуть повертатися автобуси з людьми, які працювали там.

Тих, у кого на кордоні запідозрять 2019-nCoV, будуть перевіряти в спеціальній кімнаті, яка була облаштована 10 років тому для будь-яких інфекційних захворювань. За словами помічниці лікаря-епідеміолога Чопського відділення лабораторного центру Марії Куртей, ця невеличка кімната розрахована лише на одну людину, тому що ізолювати потенційних хворих дозволяється на відстані не менше 2 метрів один від одного.

Рішенням цієї проблеми може стати “швидка”, яка повинна чергувати на кордоні. Медики зможуть на ній відвезти в обласну клінічну інфекційну лікарню в Ужгороді людей, які можуть бути заражені коронавірусом. У закладі підготовлено 8 спеціальних боксів, розрахованих на 24 особи. У лікарні є 100 ліжок, тому при необхідності медики можуть прийняти більшу кількість хворих.

Із кожного боксу вентиляція ізольована, є 5 апаратів штучної вентиляції легенів. Також у боксах ізольована каналізація, яка знезаражується. При цьому тестів на визначення коронавірусу в лікарні досі немає, а лікарському персоналу не вистачає засобів захисту – респіраторів і захисних костюмів, на які місяць тому в МОЗ був надісланий запит.

Зараз медики мають 90 костюмами, проте для того, щоб убезпечити всіх працівників медустанови, необхідно мати їх не менше 150. Також критичною є кількість респіраторів, їх вистачить лише на тиждень – два.

Нагадаємо, 27 лютого міністерство охорони здоров’я спростувало чутки про появу перших випадків зараження коронавірусом Covid-19 на території України. Тим часом «Укрзалізниця» підготувала план заходів з метою профілактики поширення коронавірусу 2019-nCoV.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.