В Україні зимову резину купити можна різного плану під будь-які види авто. Про те, коли ці шини встановлювати, які і де можна придбати, ціни на ринку – далі у статті.
Українським законодавством не передбачено конкретних періодів, коли потрібно їздити виключно на покришках для зимового сезону. Основним орієнтиром є погодні умови, які можуть відрізнятись у різних регіонах країни.
Які зимові шини продаються в Україні
Щоб їзда засніженими і зледенілими дорогами була безпечною, потрібно вміти підібрати правильний тип шин. Для цього варто перейти за цим посиланням – https://goroshina.ua/catalog/zimovi.
Є три варіанти зимових шин:
- Класичні липучки (європейські). Найпопулярніші зимові шини. Встановлюються за середньодобової температури повітря нижче +7°C, витримують мороз до -20 градусів. На протектори наносяться симетрично ненаправлені малюнки з поглибленими канавками для швидкого відведення рідини та бруду. Зчеплення досягається завдяки унікальним сумішам, основу яких складають силіка та натуральний каучук.
Гума відрізняється жорсткістю, завдяки чому може ефективно використовуватися на сухих та мокрих трасах. Такі шини купити рекомендується водіям, в регіоні проживання яких дороги вчасно прибираються від снігу. При правильній експлуатації служитимуть 4-5 сезонів. Їхній головний недолік – слабка стійкість на слизьких ділянках.
- Скандинавські (арктичні). Ще один варіант фрикційної зимової резини. Від європейських моделей скандинавські шини відрізняють м’якість протектора. Є багато блоків різних форм та габаритів, які роблять малюнок більш агресивним. Вся контактна площа всипана гострими ламелями, які ефективно розбивають сніг, що щільно злежався, і навіть нетовсті шари льоду на трасі. Все це сприяє чудовій прохідності сильно засніжених доріг.
Арктична гума зберігає свою еластичність навіть під час 25-градусних холодів. Але, на відміну від липучок, її поведінка на сухих та мокрих дорогах у плюсову температуру на вулиці гірша. У таких умовах шини швидше зношуються, а через більшу вагу збільшується витрата палива.
- Шиповані. Головна відмінність – наявність металевих шпильок. Купити резину з шипами потрібно для регулярної їзди засніженими та слизькими дорогами. Штифти ефективно продавлюють лід, зменшують проблеми при старті автомобіля з місця, подоланні крутих підйомів та вкорочують гальмівний шлях.
Але це – єдині плюси. Шиповану гуму не можна використовувати на очищених дорогах, де підвищується ризик заносів і видається нестерпний гул з-під коліс. На таких шинах більше витрачається палива, а їхня ціна на ринку – найвища серед усіх типів зимових скатів. При цьому термін експлуатації набагато коротший, ніж у класичних моделей.
Ціни на зимові шини
За ціною зимові шини діляться трьома категоріями:
- Бюджетні. Найдоступніші за вартістю моделі, які виготовлені не дуже популярними компаніями.
- Середній клас. Більшість лінійок належить азіатським брендам, які з кожним роком за якістю наближаються до провідних виробників.
- Преміум-сегмент. Резина найвідоміших виробників – Continental, Nokian, Goodyear, Michelin, Bridgestone. Найдорожча на ринку, проте і якість тут відповідна.
Купувати шини рекомендується з урахуванням умов, в яких вони будуть використовуватись. Для їзди в межах населених пунктів можна підібрати бюджетні моделі, які тішитимуть ефективністю декілька сезонів. Преміум-резину купити рекомендується для інтенсивної експлуатації та любителям швидкісної їзди – в цих умовах різниця між сегментами дуже велика.
Від різних ушкоджень при їзді в суворих зимових умовах захистять шини диски. Вони приймають багато ударів на себе, тим самим продовжуючи термін служби резини. На зиму рекомендується купити диски сталевого типу, які здатні витримувати максимальні навантаження.