ЗМІ: Адміністрація Трампа може розморозити фінансування деяких програм в Україні

USAID

Державний департамент США розглядає можливість розширення винятків із замороження зовнішньої допомоги, що може дозволити Україні отримати економічну та безпекову підтримку, яка наразі заблокована. Про це повідомляє POLITICO.

Наразі йдеться про можливість фінансування таких програм, як розмінування та боротьба з наркотрафіком. Водночас залишається неясним, чи будуть передбачені винятки для військового фінансування, що знаходиться під контролем Держдепу.

З часу повномасштабного вторгнення Росії Конгрес виділив понад $175 мільярдів на допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від війни. Однак рішення адміністрації Дональда Трампа про замороження допомоги створило значні труднощі для організацій, які раніше отримували кошти, включаючи гуманітарні місії.

Держдепартамент у своїй заяві не підтвердив, чи будуть надані нові винятки, зазначивши лише, що «програми, які відповідають національним інтересам США, продовжуватимуть діяти».

Рішення про можливі винятки свідчить про суперечності у підході до України серед команди Трампа. Президент нещодавно жорстко критикував Володимира Зеленського та намагався заблокувати ухвалення резолюції ООН, яка засуджує російське вторгнення. Водночас окремі високопосадовці, як-от спеціальний посланник з питань Росії та України Кіт Келлог і держсекретар Марко Рубіо, займають більш стриману позицію щодо Кремля.

Документи свідчать, що ще у січні розглядалися винятки для фінансування економічної підтримки України, програм охорони здоров’я та демократичних ініціатив. Проте програми, пов’язані з політикою різноманіття та інклюзії (DEI), не підлягатимуть виняткам.

Процес отримання винятків ускладнений бюрократичними процедурами. Держдепартамент вимагає від кожної програми окремо довести відповідність критеріям, що затягує виділення коштів навіть для тих ініціатив, які вже отримали дозвіл на фінансування.

Сенатор-демократ Джин Шахін закликала Рубіо пришвидшити розгляд винятків для України, наголошуючи, що замороження допомоги має реальні наслідки для українців. Вона навела приклад польської організації, яка через нестачу коштів була змушена припинити надання психічної допомоги українським біженцям, що загрожувало життю пацієнтів.

«Це розриває серце», – заявила Шахін, додавши, що замороження допомоги «підриває національні інтереси США».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.