ЗМІ: Адміністрація Трампа зупинила роботу з протидії гібридній війні Росії відразу в декількох агентствах

Кілька національних безпекових агентств США призупинили роботу над координацією боротьби з російською диверсійною діяльністю, дезінформацією та кібератаками. Це сталося на тлі дипломатичних зусиль адміністрації Дональда Трампа переконати Росію припинити війну в Україні, повідомляє Reuters з посиланням на 11 чинних і колишніх американських чиновників.

Рішення означає зниження тиску на Москву, яка протягом останніх років вела “тіньову війну” проти Заходу, організовуючи диверсії та операції впливу.

За адміністрації Джозефа Байдена у 2024 році було створено спеціальні міжвідомчі групи за участю щонайменше семи безпекових агентств США, які працювали над виявленням і нейтралізацією російських операцій у Європі та США.

Однак після інавгурації Трампа ця робота майже зупинилася:

  • Більше не проводяться регулярні зустрічі між Радою нацбезпеки США та європейськими партнерами.
  • ФБР припинило роботу над боротьбою з іноземним втручанням у вибори.
  • Мін’юст США розформував групу, що займалася арештом активів російських олігархів.

Чиновники побоюються, що ці зміни можуть дати Росії більше можливостей для диверсійної діяльності.

Речник Ради національної безпеки США Браян Г’юз заявив, що адміністрація Трампа «координує заходи для оцінки та нейтралізації загроз».

Він додав, що «будь-яка атака на США буде зустрінута непропорційною відповіддю», однак не уточнив, чи продовжуватиметься робота над моніторингом російських гібридних операцій. Представники ЦРУ, ФБР і Держдепу відмовилися від коментарів.

Американські та європейські спецслужби впродовж трьох років фіксували зростання російської тіньової війни, яка включала:

  • Підпали та вибухи на критичних об’єктах у Великій Британії та Німеччині.
  • Замахи на російських опозиціонерів та бізнесменів, пов’язаних з Україною.
  • Кібератаки та кампанії дезінформації для ослаблення підтримки України.

У відповідь адміністрація Байдена посилила обмін розвідданими з ЄС та організувала спільні операції для запобігання саботажу.

Проте тепер невідомо, чи США продовжують передавати європейським партнерам інформацію про гібридні загрози з боку Росії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Трамп «очищає» політику США від корупції та неефективних програм. Він відкинув звинувачення у російському саботажі та назвав їх «безпідставними».

За словами Корі Шейке, директора Інституту зовнішньої та оборонної політики American Enterprise Institute, згортання американських зусиль із протидії Росії є небезпечним кроком:

«Ми свідомо засліплюємо себе перед потенційними актами війни проти нас», – наголосила вона.

Експерти побоюються, що відмова від протидії гібридній війні може збільшити ризик нових атак на критичну інфраструктуру Європи та США.

Аналітики зазначають, що такі поступки, разом із припиненням роботи проти російських диверсій, можуть свідчити про готовність Білого дому до «перезавантаження» відносин з Москвою.

Водночас західні спецслужби очікують, що Росія продовжить свої операції, доки США та Європа підтримують Україну.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.