День Незалежності України пройшов не так, як на це розраховував президент Володимир Зеленський, тому що ситуація в Афганістані привернула всю увагу західних союзників. Про це пише The Guardian.
“Можна зрозуміти, чому президент Володимир Зеленський нарікав на свою вдачу, коли країна відзначала 30-річчя своєї незалежності від СРСР. Протягом тижня, коли він сподівався зосередити уми західних союзників на російських атаках і непримиренності, їхню увагу було зосереджено на Афганістані» ,- йдеться в статті.
Зазначається, що боротьба України за те, щоб залишатися на дипломатичному радарі, стала звичною. Зокрема, для привернення уваги до проблеми окупації Криму був проведений саміт “Кримська платформа”.
Під час саміту президент Євроради Шарль Мішель пообіцяв, що ЄС і надалі протидіятиме будь-яким порушенням міжнародного права.
«Але насправді російська анексія – це завершений факт, скасування якого зараз ніхто не очікує. Приносячи вибачення, Еммануель Макрон і Ангела Меркель не з’явилися на захід», – пише The Guardian.
Автори статті стверджують, що конфлікт на Донбасі зайшов у глухий кут. Такої ж думки і Меркель, яка визнала, що переговори в «Нормандському форматі» не просуваються через відмову президента РФ визнавати причетність своєї країни до війни.
Наступного тижня Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом, щоб висловити розчарування через нерішучість Заходу в питанні вступу України в НАТО.
У виданні нагадали, що Байден спочатку виступав проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”, але минулого місяця підписав угоду з Меркель. Через цей німецько-російський газопровід Україна може втратити мільярди доларів транзитних зборів, а Москва ще сильніше чинити тиск на Київ.
“Тому Україна має обґрунтовані причини критикувати рівень підтримки, яку отримує від своїх потужних союзників на заході. Катастрофа з виходом з Афганістану – і подальша слабкість ЄС як геополітичної сили – поглибить відчуття незахищеності. Минулого місяця Путін опублікував есе на 5000 слів “про історичну єдність росіян і українців”. Від Заходу потрібна суттєва реакція на постійні виверти та ігри розуму від Путіна, ніж суперечливі сигнали”, – підсумувало видання.
- Зеленський запропонував РФ підписати декларацію “Кримської платформи” і “виправити трагічну історичну помилку”.