ЗМІ: Багато членів НАТО не вірять у готовність РФ до дипломатичної деескалації

Багато членів НАТО скептично ставляться до майбутніх переговорів з РФ про деескалацію ситуації, вважаючи, що країна просто хоче виграти час. Про це повідомляє The New York Times.

7 січня, після віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу, генсекретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що ризик, пов’язаний із можливим вторгненням Росії в Україну, реальний. Однак він запевнив, що Альянс був єдиний у своєму прагненні до мирної дипломатії.

За словами Столтенберга, якщо не вдасться розв’язати проблему дипломатичним шляхом, НАТО готовий продовжувати підтримувати цілісність і незалежність України “як політично, так і практично”, створюючи при цьому “значні наслідки”, які “мають високу ціну для Росії”.

При цьому, генсекретар НАТО, як і президент США Джо Байден до цього, запевнив, що Сполучені Штати не укладатимуть жодних домовленостей за спиною України та її європейських союзників.

У виданні зазначили, що п’ятнична зустріч була можливістю підтвердити угоду союзників про те, як реагувати на різні дії РФ, а також можливістю для держсекретаря США Ентоні Блінкена проконсультуватися з союзниками і проінформувати їх про позицію Сполучених Штатів перед американо-російськими переговорами.

10 січня переговори між США і РФ відбудуться в Женеві, 11 січня в Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія-НАТО, а в 13 січня у Відні відбудуться переговори в ОБСЄ, у яких поміж 57 країн візьмуть участь Україна і Росія.

Як пише The New York Times, метою низки переговорів є спроба забезпечити дипломатичну деескалацію створеної РФ ситуації навколо України в поєднанні із зусиллями з координації серйозних санкцій проти Росії, якщо Путін знову збереться вдертися в Україну. Крім того, таким чином Північноатлантичний Альянс спробує вивчити військові наслідки для себе.

За словами дипломатів, США активно працювали над тим, щоб об’єднати НАТО і ЄС у єдиний фронт проти можливої агресії Росії проти України. Для Альянсу, який не вводить економічні санкції, ймовірною відповіддю буде посилення стримування в країнах-союзниках, що межують з Росією, і подальша підтримка захисту України.

Чиновники НАТО розглядають ряд майбутніх переговорів як діалог, а не як переговори, щоб побачити, чи є сенс розглядати по суті питання, що викликають стурбованість обох сторін, але тільки в тому випадку, якщо Росія знизить ескалацію навколо України.

Чиновники НАТО розповіли, що багато держав-членів не надто сподіваються на дипломатичну деескалацію і вважають, що Росія хоче виграти час, щоб мати можливість сказати своїм громадянам про небажання Заходу говорити. Таким чином РФ хоче знайти привід, щоб піти.

Столтенберг звернув увагу, що з 30 членів Альянсу тільки двоє, США і Канада, не є європейськими, тому діалог із Росією не буде питанням тільки Сполучених Штатів. Він додав, що також інформує близьких партнерів, таких як Фінляндія і Швеція, у яких почалися нові дебати про вступ до НАТО на тлі останніх погроз Путіна застосувати військову силу.

  • Блінкен заявив, що НАТО ніколи не обіцяв не рости і порівняв РФ з лисицею в курнику.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.