Карантинні обмеження, запроваджені в Україні через пандемію коронавірусу, будуть мати важкі наслідки для вітчизняної ресторанної галузі. Про це повідомляє видання Kyiv Post.
Зазначається, що через два місяці після закриття індустрія громадського харчування переживає п’ятикратне зниження прибутків, зменшення заробітних плат і масові скорочення.
Переносять ці труднощі, власники ресторанів і барів хто як може. Хтось вирішив дочекатися карантину, і повністю закрив свої заклади. Хтось зайнявся доставкою продукції і став підтримувати своїх працівників. Проте всі сподіваються, що скоро закінчиться карантин. Всього, за даними платформи OpenDataBot, з 50 тисяч нових закладів, які були відкриті в 2019 році, закриті 30 тисяч. Через обмеження опинилися без роботи майже 160 тисяч громадян, які працювали в цій індустрії. З кожним тижнем втрати все більше.
Експерт Ольга Насонова вважає, що з приблизно двох тисяч столичних ресторанів не відкриються вже приблизно 100. Так як криза може затягнутися ще на кілька місяців, то закритися ризикують ще більше закладів.
Ресторатори виявилися не готові до того, що відбувається, оскільки не думали про можливості карантину. Тому і пристосуватися до нової реальності вдалося далеко не всім. Наслідки пандемії будуть позначатися на галузі навіть тоді, коли обмеження знімуть.
Так, нікуди не дінеться вимога забезпечення захисних заходів і соціального дистанціювання. Менше стане і відвідувачів.
Тим не менш Насонова налаштована оптимістично. Не переживуть карантин 5-7% ресторанів по всій території країни. Виживуть найсильніші учасники ринку. Експерт покладає надії на вдалий літній сезон, так як більшість українців залишаться на батьківщині і будуть змушені витрачати гроші в Україні. Насонова нагадує, що глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль нещодавно погодився дозволити ресторанам відкрити літні майданчики з 11 травня. За її словами, це тільки маленький крок вперед у боротьбі з кризою.
Раніше Шмигаль допустив, що карантинні обмеження можуть бути продовжені і після 22 травня.