Турецькі безпілотники Bayraktar TB2, які допомогли Україні досягти військових успіхів на початку війни, зараз мають обмежену корисність, оскільки окупанти посилили свою протиповітряну оборону. Про це заявив командир у Головному управлінні розвідки полковник Володимир Валюх в інтерв’ю Defense News.
“Щодо ТБ2, я не хочу вживати слово “марний”, але важко знайти ситуації, де їх можна використовувати… Ми дуже вдячні за ТБ2, але на початку війни їх було більше, і вони наносили більше ударів”, – сказав він.
За словами Валюха, тепер, коли якість російської протиповітряної і радіоелектронної оборони зросла, останній відомий йому політ ТБ2 тривав лише 30 хвилин, хоча ці безпілотники можуть перебувати в повітрі більше доби.
Військовий вважає, що “Байрактари” все ще можуть бути корисними, але частота використання і завдання цих типів безпілотників змінилися. Для них з’явилися нові тактичні обмеження.
Видання нагадує, що в перші тижні російського вторгнення дрони TB2 турецького виробника Baykar часто згадувалися в новинах. Однак протягом минулого року відео роботи цих дронів поступово зникли з інформаційного простору, тому що їхнє використання стало більш обмеженим в умовах досконалішої ППО росіян.
Водночас у самій компанії Baykar пояснили Defense News, що до повідомлень про обмежену корисність її флагманського продукту слід ставитися з певною часткою скептицизму.
“Відсутність відеозаписів не обов’язково означає, що дрони не використовуються”, – наголошує гендиректор компанії Халук Байрактар.
За його словами, зараз безпілотники працюють у складному середовищі з сотнями російських засобів ППО середньої і великої дальності, але користь від них ще є.
“Зараз апарати Bayraktar TB2 в основному використовуються для щоденних польотів з метою відстеження цілей, а це не менш важливо, ніж атака”, – додав Байрактар.