ЗМІ: Близько 50% українських дипломатів не повертаються з-за кордону після відряджень

З початку минулого року з посольств України за кордоном не повернулося від 40 до 60% співробітників дипломатичних відомств, проте на практиці ці цифри можуть бути ще більшими. Про це повідомляє ZN.UA.

З США минулого року мали повернутися близько двадцяти співробітників посольств та консульств, а за фактом повернувся лише один. Зазначається, що це ще не найгірший показник, бо є посольства, звідки не повернувся жоден.

У статті йдеться, що основними чинниками, що впливають на рішення дипломатів, є фінансове питання та проблеми з працевлаштуванням в Україні, деякі ж ухвалюють таке рішення через налагоджене життя сім’ї за кордоном. А після початку повномасштабного російського вторгнення додався ще й страх перед мобілізацією та побоювання, що після приїзду в Україну вони не зможуть виїхати за межі країни, щоб відвідати свої сім’ї, які залишаться за кордоном.

“Ще частина не хоче бути частиною системи, яку в ОП шпиняють і не поважають”, – вказує автор, спираючись на відгуки дипломатів.

Так, зовнішньополітичне відомство роками відчуває нестачу фінансування. Приміром, третій секретар Міністерства закордонних справ, який за рангом знаходиться в дипслужбі на нижчому ступені кар’єрних сходів, за місяць заробляє близько 7 тисяч гривень, тож охочих працювати в МЗС небагато.

Однак, попри це, більше сотні дипломатів, які повернулися в Україну із тривалого закордонного відрядження, місяцями не можуть влаштуватися до центрального апарату міністерства. Це їх демотивує і позбавляє шансу на кар’єрне зростання.

“Коли не повертаються дипломати, які завжди мають на передовій відстоювати інтереси своєї країни, це означає, що вони не вірять у майбутнє цієї країни. І це індикатор як для українського суспільства, так і для іноземних інвесторів. Така ситуація ніяк не сприяє реалізації мети, про яку на нараді послів говорив президент, — повернути українців додому. Як дипломати можуть сприяти поверненню в Україну мільйонів українців, які тікали від війни в США, Німеччину, Польщу, Чехію, якщо самі дипломати не хочуть повертатися?” – зазначив автор статті.

Він додав, що рішення про неповернення до України ухвалюють як молоді співробітники дипустанов, так і старші, треті секретарі та радники-посланці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.