ЗМІ дізналися, хто може стояти за витоком секретних документів США

За масштабним витоком секретних документів розвідки США може стояти співробітник американської військової бази, який нібито публікував без особливої мети і не зовсім усвідомлюючи наслідки. Про це повідомляє The Washington Post.

За даними видання, об’єднана інтересом «до зброї, військового спорядження і Бога», група з приблизно 200 осіб у 2020 році сформувала закритий клуб на популярній серед геймерів онлайн-платформі Discord. У 2022 році користувач з нікнеймом “OG” вперше опублікував документ з маловідомими абревіатурами, а після того один за одним публікувалися ще сотні подібних.

Користувач запевняв, що документи, що публікуються, він приніс з роботи на “військовій базі”, але не розкривав, про яку з них може йтися. “OG” також розповідав, що нібито проводив частину часу у засекречених приміщеннях, де заборонено використовувати мобільні телефони та інші власні пристрої, за допомогою яких потенційно можна щось скопіювати та винести назовні.

“Учасники чату обмінювалися мемами, образливими жартами та порожнім балаканцем. Вони разом дивилися фільми, жартували та молилися. Але OG також читав їм лекції про світові справи та секретні урядові операції”, – йдеться у статті.

У копіях документів, доступ до яких насправді дозволено лише співробітникам урядових структур після ретельних перевірок, йшлося про широке коло питань – про пересування топ-політиків, розташування військ, аналітика з геополітичної ситуації, про спроби втручання інших країн у вибори.

Після спілкування з учасниками спільноти виданню вдалося отримати доступ до ще близько 300 фотографій таємних документів. Більшість із цієї партії ще не потрапила до Мережі. Один із співрозмовників видання зазначив, що не вважає, що “OG” вороже налаштований до влади США чи працював на інтереси якоїсь країни, а у питанні війни Росії проти України не був ні на чиєму боці. Папка на сервері, де він публікував документи про війну РФ проти України, нібито називалася “bear-vs-pig”.

За словами одного зі співрозмовників, у їхній компанії були люди з Росії та України, як і деяких інших країн Європи, Азії та Південної Америки. Доступ до папки, де викладалися документи про війну, мали нібито 25 активних членів групи, а найбільший інтерес до них виявляли саме ті, хто був “зі східного блоку та пострадянських країн”.

  • 6 квітня NYT повідомило , що у Twitter і Telegram з’явилися засекречені військові документи, що деталізують плани США та НАТО щодо розвитку української армії перед запланованим контрнаступом.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.