ЗМІ дізналися, який документ можуть підписати лідери країн “Нормандської четвірки”

Не виключено, що під час саміту «норманської четвірки» лідерами Німеччини, Росії, України і Франції буде підписаний рамковий документ про перспективи політичного вирішення ситуації на Донбасі. Про це з посиланням на своє джерело повідомляє «Інтерфакс».

Проект документа, як стверджується, вже підготовлений, погоджений і може бути запропонований лідерам для підписання.

“Він носить рамковий характер і містить перелік подальших кроків врегулювання під егідою “нормандського формату” в руслі Мінського комплексу заходів як основи мирного процесу”, – сказав співрозмовник агентства.

За його інформацією, глави держав висловляться за політичний процес вирішення проблеми з урахуванням Мінських угод.

«При цьому за основу буде взята так звана “формула Штайнмайера“, яку погодила раніше Контактна група. Передбачається комплекс заходів щодо її подальшої імплементації сторонами з тим, щоб запустити у регіоні політичний процес шляхом проведення місцевих виборів», – додав він.

Наголошується, що процес буде проходити під міжнародним контролем «після надання окремим районам Донбасу особливого статусу з перспективою його подальшого закріплення на постійній основі після публікації звіту про проведення виборів БДІПЛ ОБСЄ».

Разом з тим, документом не передбачаються конкретні кроки по відновленню українського контролю над кордоном з Росією.

Крім того, співрозмовник агентства сумнівається в можливості проведення повноцінних переговорів між Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським, хоча не виключив, що така зустріч може відбутися «на ногах».

«Порядок такого роду діалогу поки бачиться нечіткой», – зазначив він.

Тим не менш саміт, вважає джерело, може активізувати вирішення гуманітарних проблем на Донбасі. Зокрема, прискорити обмін полонених у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених».

Є ймовірність, що обмін може відбутися до кінця року, але остаточно це питання не вирішене.

Що ж стосується внесення змін у формат Мінських угод або відмови від них, то на саміті це питання порушуватися не буде.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляв про те, що у разі відсутності прогресу в мирному врегулюванні збройного конфлікту на Донбасі Україна може вийти з Мінських угод.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.