ЗМІ: Хімічний завод Коломойського монополізував очищення питної води всієї України

Єдине в країні підприємство, яке займається транспортуванням і переливанням хлору для знезараження питної води, було викуплене в інтересах хімпідприємства “Дніпроазот” з орбіти олігарха Ігоря Коломойського. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Аульську хлорпереливну станцію викупили за 30 млн грн для «встановлення остаточної монополії на знезараження питної води в країні». Покупець станції – маловідома фірма «Агентство «Мега плю»», яка належить Андрію Житнікову.

“Чоловік, який проживає в звичайній багатоповерхівці в Дніпрі, коментувати покупку відмовився. Проте його дружина повідомила, що на її чоловіка просто “повісили” цей об’єкт”, – йдеться в сюжеті журналістів.

За даними Bihus.info, до покупки станції Житніков працював у фірмах «Приват Холдинг», яка належить Коломойському, а також у компанії «Енергоальянс», що належить одному з менеджерів олігарха.

Що стосується «Дніпроазоту» з орбіти Коломойського, то ще у 2018 році це хімпідприємство оголосило про зупинку виробництва рідкого хлору. І це при тому, що «Дніпроазот» – єдиний в країні виробник цього реагенту, який необхідний всі водоканалам.

Тоді всі українські міста опинилися під загрозою «зневоднення», оскільки неочищену хлором воду не можна вживати. Проблему вирішили на рівні Кабміну і РНБО.

Окрім того, «припинити» період зупинки виробництва рідкого азоту вдалося, зокрема, завдяки Аульській станції. Реагент імпортували і за допомогою станції тимчасово забезпечили водоканали.

Після того, як «Дніпроазот» відновив виробництво, ціни на хлор значно піднялися: з менше ніж 7 тис. грн до 36 тис. грн за тонну. На деяких закупівлі ціна становила 50 тис. грн за тонну.

“Ці гроші включені в платіжки за воду, а, отже, українці вже переплатили підприємству олігарха сотні мільйонів гривень”, – зазначили журналісти.

З момент зупинки «Дніпроазоту» минуло майже два роки, але Антимонопольний комітет так і не виніс рішення щодо зловживання монополіста. Хоча розслідування проводиться за двома фактами: різке підвищення цін і зупинка виробництва.

У липні 2018 року розслідування почала СБУ, але його результати невідомі, як і інформація про які-небудь слідчі дії.

У 2019 році Дніпропетровська обласна рада виставив Аульську станцію на продаж.

“Це може означати, що станція була викуплена в інтересах саме “Дніпроазоту” – для встановлення остаточної монополії на знезараження питної води в країні”, – підсумували журналісти.

Нагадаємо, торік водоканал Дніпровської міської ради замовив хлор в Угорщині, відмовившись від послуг заводу Коломойського.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.