ЗМІ: Канадське розслідування не підтвердило, що літак МАУ в Ірані був збитий навмисно

В результаті проведення восьмимісячного судово-медичного розслідування загибелі літака українських авіаліній в Ірані Канада не знайшла доказів того, що борт був збитий спеціально. Про це повідомляє канадське видання CBC News.

Журналісти розповідають, що вивчили несекретний звіт з приводу обставин загибелі літака, який заснований на всіх доказах, наявних у канадської сторони.

У даному звіті стверджується, що судово-медична експертиза не виявила доказів з приводу того, що рейс українських авіаліній був збитий навмисно, проте це все одно не звільняє іранську владу від відповідальності за загибель людей.

При цьому в канадському розслідуванні прийшли до висновку про те, що Іран не дав достовірних пояснень про те, чому літак був збитий. На думку криміналістів, небезпечну ситуацію викликала серія бездіяльності і дії іранської військової та цивільної влади. У підсумку сформувалася ситуація, при якій ризики не сприймалися всерйоз.

Також в канадському звіті говориться, що на даний момент тільки Іран має повноцінний доступ до всіх свідків і доказів у справі. Водночас журналісти вважають, що результати розслідування дають можливість канадському уряду накласти на Іран санкції.

Глава канадського уряду Джастін Трюдо розповів сім’ям людей, загиблих при катастрофі літака, що влада використовує всі можливі засоби, зокрема, звертаються до Гаазького Міжнародного суду. Трюдо підкреслив, що розслідування показало, що Іран лицемірно і поверхнево оцінює події, ігнорує ключові факти і вводить всі інші сторони в оману.

Прем’єр-міністр Канади вважає, що іранському уряду досить зручно звинувачувати молодший військовий персонал у загибелі літака, проте відповідальність повинні нести вищі посадові особи іранської влади.

  • 8 січня біля аеропорту в Тегерані зазнав аварії український літак Boeing-737, що належить компанії МАУ. Всі 176 осіб, що знаходилися на борту, загинули.
  • Наприкінці 2020 року в Канаді, чиї громадяни загинули в результаті аварії літака, заявляли, що версія про випадкове збиття є сумнівною.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.