ЗМІ: Компанії, пов’язані з РФ та ОП, перемогли у конкурсі кінопроєктів

Журналісти Bihus.Info проаналізували дані про компанії, які стали переможцями скандального конкурсу кінопроєктів, та з’ясували, що деякі з них мають зв’язки з представниками нинішньої української влади, а частина працювала з росіянами аж до початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляється в розслідуванні Bihus.Info.

Один з переможців конкурсу – компанія “Фільмстрім” продюсера Віталія Сіренка. Аж до початку повномасштабного вторгнення вона знімала серіали російською, з російськими акторами у головних ролях. Сам Сіренко у 2015 році заснував у РФ компанії “СВ Синема”. У 2017 році ця компанія презентувала знятий за підтримки Департаменту засобів масової інформації і реклами міста Москва фільм “Забута жінка”, одним із продюсерів якого був Сіренко.

Нині ж “Фільмстрім” отримає понад 30 млн гривень на виробництво трьох проєктів. Це мелодрама “Продовження роду” про чотирьох жінок, які зустрічають повномасштабне вторгнення у пологовому будинку на лінії фронту, мелодрама “Пором” про закоханих під час війни та серіал-антологія “Тривожні люди” про те, як українці реагують на повітряні тривоги.

Ще одна компанія, яка зніматиме за бюджетні кошти – заснована Сіренком у 2012 році “Енерджі фільм продакшн”. Продюсер заявляє, що до цієї фірми зараз стосунку не має. Але у документах, поданих на конкурс, крім нинішньої власниці Наталії Богомолової, вказана його електронна адреса.

“Енерджі фільм продакшн” отримала майже 40 млн гривень на виробництво трьох проєктів. Це драма “Моє кіно”, серіал про психолога “Сімейний консультант” та 12-серійна мелодрама “Примарна спадщина”.

Ще один переможець – компанія “Основа фільм продакшн”. Вона отримала з бюджету кошти на виробництво стрічки “Чотири вікна”, жодної інформації про яку в Мережі немає.

Влітку цього року компанія оскандалилася своїм фільмом “Юрик” про евакуацію з Маріуполя 11-річного хлопчика. Глядачі та маріупольці розкритикували ігрову стрічку за недостовірне зображення подій у Маріуполі. Спочатку творці “Юрика” заявили, що доопрацюють його, а згодом взагалі видалили з доступу.

Серед переможців конкурсу знайшлася низка компаній, близьких до представників влади. Приміром, наближена до ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка “Кінокіт”. Під час роботи Тимошенка в ОП вона почала отримувати мільйони бюджетних гривень на виготовлення контенту для каналу “Рада”, який нині є частиною новинного марафону. За результатами скандального конкурсу “Кінокіт” зніматиме стрічку “Театр бойових дій”. Інформації про сюжет та суму виділених коштів поки що немає.

Компанія “Мамас продакшн”, співвласницею якої є колишня дружина ексміністра оборони Олексія Резнікова Алла, отримає майже 15 млн гривень на психологічно-кримінальний серіал “Кронін” про психолога, що працював у МВС та створив власний центр психологічної допомоги. А також зніме ще два проєкти: “Пекельна крашанка” та “Вихід”, суми на виготовлення яких ще не розголошували.

15 млн гривень з бюджету на виробництво фільмів має отримати створена у 2018 році компанія “Лайт комунікейшн”. Раніше вона займалася виключно зйомками реклами, а після початку повномасштабного вторгнення почала знімати документальне кіно. Приміром фільм “Те, чого не має бути” режисера Саші Лідаговського, стрічку якого “Сквот 32” раніше продюсував нинішній голова ОП Андрій Єрмак.

“Мейнстрім Пікчерз” продюсера та колишнього бізнес-партнера Єрмака Артема Колюбаєва отримала з бюджету понад 20 млн гривень на виробництво трьох проєктів. Це військова драма “Мангровий гай”, військова драма “Одна велика родина” та драма про блокаду Маріуполя “Мистецтво в тіні”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.