Посли країн G7 надіслали Федеральній раді Швейцарії листа, в якому поставили під сумнів те, що Берн робить достатньо для виконання санкцій проти Росії. Швейцарські закони про конфіденційність та інші «лазівки» використовуються росіянами для приховування своїх активів, йдеться в листі, копію якого опублікувало видання Tagesanzeiger, пише Агентство.
У листі, датованому 5 квітня, дипломати натякають на те, що швейцарська влада заблокувала надто мало активів, пов’язаних з Росією. Досі Берн заморозив активів на 7,5 мільярдів швейцарських франків, але в листі сказано: «За оцінками незалежних джерел, загальна сума, що зберігається у Швейцарії, може бути значно вищою».
Під документом стоять підписи всіх послів G7 – Німеччини, Франції, США, Італії, Канади, Великої Британії, Японії та ЄС. Справжність опублікованої у ЗМІ копії листа виданню “Financial Times” підтвердили високопоставлені дипломати двох країн об’єднання.
У листі також звертається увага на те, що швейцарською політикою конфіденційності, яка призначена для захисту клієнтів у банках, можуть зловживати ті, хто хоче використати країну як «фінансовий притулок». Посли закликали уряд Швейцарії уточнити відмінності між захистом приватного життя тих, хто домагається справедливості, і тими, хто зловживає конфіденційністю для захисту бенефіціарних власників.
Зокрема посли пишуть, що через захист конфіденційності правоохоронним органам часом неможливо провести розслідування підозрілих фінансових схем.
У листі також сказано, що швейцарські посадові особи не могли заморозити активи, якщо в осіб було подвійне громадянство, резидентство чи юридичні зв’язки зі Швейцарією або вони лише побічно були пов’язані з рахунками чи майном. За словами послів, ці лазівки ставлять під загрозу репутацію Швейцарії.
Швейцарський державний секретаріат з економічних питань (SECO) звинувачення G7 відкинув. Зокрема, пише Tagesanzeiger, у SECO заявили, що 7,5 мільярда швейцарських франків — не така маленька сума, яка відповідає третині від усіх заморожених Євросоюзом активів, пов’язаних із росіянами. У відомстві наголосили, що під санкції потрапила лише менша частина росіян, чиї гроші перебувають у Швейцарії.