У Кремлі вирішили не поспішати з офіційним “приєднанням” “ЛНР”, “ДНР” та окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. Про це з посиланням на джерела пише “Медуза”.
Сьогодні голова Держдуми В’ячеслав Володін оголосив, що засідання щодо «приєднання» українських територій пройдуть 3 та 4 жовтня.
“Володін як завжди готовий був бігти попереду паровоза і випереджати повістку, коли чіткого рішення про дати остаточного “приєднання” ще не було”, – пояснило одне із джерел, близьких до адміністрації Путіна. Його слова підтвердив ще один співрозмовник, близький до Кремля.
За їхніми словами, у Кремлі вирішили «не квапити події», коли «цього не вимагають обставини». «Все й так буде приєднано. Тільки без поспіху», — так формулюють тактику російської влади співрозмовники видання.
За їх твердженням, з «приєднанням» українських територій Москва не стала поспішати, оскільки «піар-ефект від цього буде майже нульовим» на тлі мобілізації. За словами джерел, у Кремлі розуміють: поки росіян не вдалося переконати, що ці території в принципі потрібні Росії.
Хоча державні та провладні ЗМІ намагалися довести: Росія анексує економічно успішні регіони, а проведення подібних «референдумів» та «приєднань» — це абсолютно «нормальний процес», у тому числі для західних країн (серед доказів, які наводила пропаганда, — приєднання Техасу до США у першій половині XIX ст.).
При цьому одне з джерел «Медузи», близьких до Кремля, наголосило: можливо, зволікання з офіційним «приєднанням» територій викликане тим, що російська влада хоче «залишити зазор» для проведення переговорів щодо України із західними країнами.
«Путін вважає, що з (президентом України Володимиром) Зеленським розмовляти нема про що — він керований (із Заходу). (У Кремлі) можуть запропонувати залишити за Росією Крим, території ДНР та ЛНР у фактичних межах. Херсонська та Запорізька область можуть стати визнаними Росією державами, на території яких стоять російські війська. Це прийнятний (для російської влади) сценарій», – каже він.
Не зважаючи на це, за інформацією джерел, російські системні партії вже готуються до відкриття відділень на окупованих територіях.
Втім, як пише видання, головною проблемою для Кремля зараз залишається незадоволеність росіян мобілізацією. За словами співрозмовників, близьких до АП, на замовлення Кремля в Росії вже провели на цю тему закрите соцопитування; його результати владі не сподобалися. «Струснуло всіх (росіян)», — пояснило при цьому одне з джерел.