Атомні підводні човни та авіація вперше не взяли участі у військово-морському параді на День ВМФ у Петербурзі, а на військові кораблі встановили додаткове обладнання для боротьби з диверсіями та атаками безпілотників. Всі ці зміни могли бути пов’язані з заколотом ПВК “Вагнер” і атаками дронів, пише Агентство.
Загальна кількість російських кораблів на параді, порівняно з 2022 роком, практично не змінилася. Торік у параді взяли участь 40 кораблів, катерів та підводних човнів, цього року – 37 (не рахуючи яхт). Але якщо рік тому з чотирьох підводних човнів одразу два були атомними – «Вепр» і крейсер «Сіверодвінськ», то цього разу неатомними були всі чотири підводні човни параду, зазначає видання.
Вперше на параді не було авіації. Про цю зміну 28 липня повідомили організатори. Це також пов’язано із безпекою, уточнювали у пресслужбі ВМФ.
Заколотом Пригожина та безперервними диверсіями України, ймовірно, пояснюється і поява деякого додаткового обладнання на кораблях, які беруть участь у морському параді. OSINT-аналітик, який пише в Twitter під нікнеймом HI Sutton, виявив на одному з кораблів-учасників параду спеціальну антену – частину системи радіоелектронної боротьби з крилатими ракетами, керованими бомбами та безпілотниками «Полюс 21». Він вважає, що російська влада серйозно могла побоюватися атаки безпілотників на Петербург під час параду. В той же час військовий аналітик Granger виявив на кораблях, що беруть участь у параді «Зелений дол» і «Буря», протидиверсійний гідролокатор МГ-757 «Анапа-М», який використовують для виявлення диверсантів/бойових водолазів.
Рішення відмовитися від атомних підводних човнів було прийнято лише за кілька тижнів до параду. Британська розвідка припускала, що таке рішення ухвалили з міркувань безпеки після заколоту ПВК “Вагнер”.
- Уночі проти 30 липня безпілотники втретє за липень атакували Москву. Цього разу два дрони з трьох, що брали участь в атаці, досягли «Москва-Сіті».