При виборі кандидатури Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку одним з розрахунків влади міг бути «підкуп» західних партнерів. Про це з посиланням на свої джерела повідомляє «Європейська правда».
За словами одного з нардепів фінансового комітету Верховної ради, на користь версії про бажання соратників Володимира Зеленського заспокоїти Захід говорить той факт, що Шевченко виступав проти нардепа Олександра Дубинського. Реакція “групи депутатів Ігоря Коломойського” на кандидатуру Шевченка начебто повинна доводити, що він – “незручна” фігура для олігарха.
«Надмірна увага Дубинського до кандидата повинно було «підкупити» західних партнерів. Однак це більше схоже на погано зрежисований спектакль. Спочатку Дубинський його «зрівняв з землею», а потім наближені до нього депутати дружно тиснули «за», коли голосували главу НБУ. Так собі двоходівка», – сказав співрозмовник видання.
- 1 липня голова Нацбанку Яків Смолій подав президенту заяву про звільнення через систематичний політичний тиску на НБУ.
- 2 липня Володимир Зеленський вніс до парламенту проект постанови про звільнення Смолія.
- На відставку Смолія негативно відреагували посли країн G7 і Міжнародний валютний фонд.
- 16 липня Верховна Рада підтримала призначення голови правління «Укргазбанку» Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.