ЗМІ: Охоронець Путіна та полковник ФСБ керували заводом, який залишив без тепла понад 20 тисяч росіян

путин путін

Президент РФ Володимир Путін доручив націоналізувати Клімівський спеціалізований патронний завод. Про це повідомляє губернатор Московської області Андрій Воробйов, передає “Риамо“.

Воробйов пояснив рішення Путіна аварією, яка залишила у новорічні свята близько 20 тисяч людей без опалення у місті Подільськ. За словами глави регіону, котельня під управлінням заводу працювала «не дуже погано», а доступ до неї був обмежений через режимний статус підприємства.

За словами Воробйова, два власники підприємства перебувають за кордоном. Їхні імена не називаються, у системі «СПАРК-Інтерфакс» вони відсутні через статус заводу – це закрите акціонерне товариство.

Слідчий комітет у неділю порушив кримінальну справу через надання послуг, які не відповідають вимогам безпеки, а у вівторок затримав начальника котельні, директора заводу та заступника голови адміністрації Подільська, який підписав акт готовності котельні до опалювального сезону. Імена затриманих СКР не називає.

Як повідомляє “Агентство. Новости“, згідно з даними системи «СПАРК-Інтерфакс», гендиректором заводу з травня 2023 року є Ігор Кушніков. «Агентство» пише, що це той самий Кушніков, якого звинувачували у керівництві Гольянівським ОЗУ наприкінці 1990-х – на початку 2000-х. Лідерство в угрупуванні, за даними слідства, він поєднував із роботою у ФСБ, де дослужився до звання полковника.

Як писав «Коммерсант» з посиланням на свої джерела, Кушніков працював в інформаційно-аналітичному відділі ФСБ, коли 1992 року сколотив у Москві ОЗУ з 150 осіб. За даними слідства, чекіст забезпечував угрупованню прикриття, постачав йому зброю, апаратуру, спеціальні талони, що забороняють огляд автомобілів, розробляв плани операцій.

За даними видання, за бандою значилося не менше 40 вбивств, проте звинувачення було пред’явлено лише по 4 з них. Угруповання також звинувачували у бандитизмі, здирстві, замахах на вбивства, вибухах, незаконних операціях зі зброєю.

Як повідомляв «Коммерсант», обвинувачі, адвокати та суддя вважали якість розслідування дуже низькою, а звинувачення — побудованим «в основному на домислах».

У результаті Кушнікова визнали винним лише у зловживанні владою («він витяг з міліції іншого з підсудних») і звільнили від відповідальності за закінченням терміну давності. Один учасник ОЗУ був виправданий, інший спрямований на примусове лікування, решті дали до 10 років колонії, писала газета.

За даними «СПАРК», на початку 2010-х Кушніков керував Велозаводським ринком у Москві. У травні 2023 року він став гендиректором Климівського патронного заводу, свідчить «СПАРК». У червні 2023 року Кушніков як гендиректор заводу брав участь у церемонії передачі човна ветерану “СВО” (повномасштабної війни – ред.).

На сайті видання «МедиаБанк Подмосковья» є фотогалерея цього заходу. Аналіз «Агентства» показав, що Кушніков у цій фотогалереї та Кушніков із газетної публікації «Коммерсанта» про Гольянівське ОЗУ за 2001 рік — це одна й та сама людина.

Перед Кушніковим упродовж року заводом керував Ігор Рудика. Як писав «Коммерсант», це колишній боєць «Альфи» ФСБ та співробітник ФСТ. Згідно з аналізом «Агентства», Рудика як мінімум з 2017 по 2019 роки регулярно з’являвся серед охоронців Путіна.

До силовиків заводом майже чотири роки керував Іван Дорогих. На початку 2023 стало відомо, що на підприємство він влаштувався за підробленим дипломом про вищу освіту. “Коммерсант” також писав, що Дорогих можуть пред’явити звинувачення і за важчими статтями – за виведення коштів через афілійовані компанії, здачу приміщень в оренду та продаж машин заводу за заниженими цінами.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.