Офіс президента курував новинну політику державного телеканал “Дом”, зокрема журналісти отримували вказівки щодо “правильного подання” новин. Про це йдеться в статті “Української правди”.
Перший рік після запуску каналу ним де-факто керував російський режисер, громадянин РФ Олексій Кирющенко, хоча офіційно “державну платформу іномовлення” очолила Юлія Островська.
За даними видання, саме Кирющенко, який відомий як режисер серіалів “Слуга народу” і “Моя прекрасна няня”, займався створенням новинного контенту телеканалу. Ексспівробітники “Дому” характеризували його як людину з “не проросійськими, але совковими поглядами”.
Донині канал офіційно очолює Островська. Раніше вона працювала директором з виробництва в студії “Квартал-95”. На перших порах з нею працював Максим Кречетов. Перед запуском каналу він звільнився з директорату інформполітики в Офісі президента.
Головним комунікатором між Банковою і журналістами, а також випускними редакторами була Ксенія Герасименко. Вона відповідала за новинну частину контенту.
Два колишніх співробітника каналу “Дом” розповіли, що Герасименко передавала вказівки щодо написання новин від Офісу президента, лаяла журналістів, наприклад, за те, що вони “перемогу показали не як перемогу”. Після чого видаляла повідомлення в месенджерах.
Також подібні вказівки надходили від Кречетова. Він підтвердив, що під час роботи на телеканалі був частим гостем Банкової, але їздив нібито за тим, щоб «дізнатися державну позицію з тих чи інших питань».
Хоч Кречетов і запевняє, що на каналі не було ніякої цензури, рядові журналісти говорять зворотне. За їхніми словами, існував “словник” термінів, які не можна використовувати в новинах. Наприклад, в сюжетах про Донбас не вживати слова «війна», «конфлікт» і «ворог».
Крім того, журналісти повинні були якомога частіше згадувати в новинах президента Володимира Зеленського, Офіс президента, проєкти «Велике будівництво», кредит «5-7-9%» і добре відгукуватися про міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.
“Кожен раз це був твір на тему “Як добре похвалити президентські програми”, і кожного разу було складно вгадати, як саме це потрібно зробити”, – розповіла ексспівробітниця каналу.
Крім цього, журналістам “Дому” дали вказівку ні в якому разі не згадувати експрезидента Петра Порошенка.
“Це була якась ідея фікс, що він дуже погана людина”, – додав інший журналіст.
Колишні співробітники каналу зазначають, що від Офісу президента стало менше надходити вимог, коли на посаду шеф-редактора «Дому» призначили Олексія Мацуку, проте на початку листопада 2021 року він покинув цю роботу.
- Державний телеканал “Дом” транслював радянські фільми з пропагандою комунізму.