Нардепам з фракції «Слуга народу» роздали документ з Офісу президента з підказками, як аргументувати претензії до Кабінету міністрів та керівників силових відомств. Відповідний документ опинився в розпорядженні видання «Новое время».
Такі «підказки» отримали деякі «слуги народу» напередодні позачергового засідання Верховної Ради. У документі йдеться про те, що наразі Кабміну необхідне «потрійне перезавантаження»: політичне, структурне і кадрове.
«Ми визнаємо досягнення уряду — зниження інфляції, зниження облікової ставки НБУ, успішні переговори по газу, боротьба з тіньовими ринками (зокрема, грального бізнесу). Але ми не можемо і не будемо закривати очі на перекоси і дисбаланси в політиці Кабміну — провальну політику щодо промислового виробництва, спад експорту через стійку ревальвацію гривні, низькі обсяги бюджетних надходжень», – йдеться у вказівках ОП.
Також в документі зазначають, що уряд нині не має чіткої стратегії як зупинити падіння промисловості, а люди не відчувають на собі позитивних змін в країні.
Звинувачується Кабмін і в тому, що належним чином не розробив механізми підтримки інвесторів. Окрім цього, у багатьох громадян склалося враження, що політика уряду ведеться в інтересах зовнішніх кредиторів країни, а не народу.
«Цілі галузі залишилися без нагляду держави взагалі — тому що у міністрів просто не доходять руки охопити все розмаїття діяльності свого відомства», — зазначають автори документа.
«Слугам народу» пропонують критикувати уряд за відсутність комунікацій з парламентом і пропрезидентською фракцією, а також деяких міністрів за те, що вони не впоралися зі своїми обов’язками.
У документі йдеться і про те, що керівники деяких критично важливих органів виконавчої влади не показали результат, який задовольнив би українців. Наприклад, митна служба.
«Купа людей «застрягла» в соціальних ліфтах, і разом з тим, уряд не може знайти керівників та фахівців для роботи у відомствах», – пишуть автори «підказок».
Що стосується очільників силових відомств, то депутатам пропонується звинувачувати Офіс генпрокурора і НАБУ в бездіяльності.
«Президент неодноразово наголошував: ніяких «недоторканних» у нього не буде. Незалежно від того, на якій посаді людина працює, скільки вона працює у команді, наскільки вона близька до президента. Єдиний критерій — чесність та ефективність», – наголосили в документі.
Крім того, нардепам радять сказати, що вони намагалися вирішити питання в робочому порядку і шляхом комунікації з урядом і керівництвом силових відомств, проте це нібито не принесло змін.
У ОП додали, що перезавантаження Кабміну і відставки нинішніх політиків не означають відмову від нових політиків у владі» або «реванш старої політики».
«Ми так само будемо пропонувати суспільству людей, які не крадуть і не брешуть. Але поряд з цим — які мають досвід і навички державного управління», — додали в документі.
Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада розглядатиме питання про діяльність силових структур і Кабміну. Також на позачерговому засіданні парламенту може бути вирішено питання з новим прем’єр-міністром.