CNN: Операцію із затримання “вагнерівців” проводила Україна за підтримки США

Українська розвідка майже півтора року працювала над тим, щоб затримати бойовиків приватної військової компанії «Вагнер». Операція проходила нібито за підтримки США, повідомляє CNN з посиланням на трьох колишніх високопоставлених чиновників української військової розвідки.

Співрозмовники видання з української розвідки розповіли, що операція під керівництвом України частково фінансувалася США. Також американська сторона надала технічну допомогу, а ЦРУ – рекомендації, як залучити російських найманців.

Тим часом високопоставлений американський чиновник заявив, що ці твердження “помилкові”. За його словами, розвідка США знала про операцію, але жодним чином в ній не брала участь. Він додав, що можливо спроби втягнути американські відомства в цю історію є способом перекласти провину за провал української операції.

За даними видання, українські агенти видавали себе за російську ПВК, яка пропонувала найманцям вигідний контракт: 5 тис. дол. на місяць за захист нафтових об’єктів Венесуели.

На цю приманку потрапили сотні потенційних російських підрядників, які подали заявки на «роботу». Це дало можливість українській розвідці виявити підозрюваних у військових злочинах проти України.

Ексофіцер військової розвідки розповів, що українські агенти вимагали від тих, хто дзвонив підтвердити, що вони дійсно брали участь у бойових діях.

«А потім вони почали розкривати щось про себе, надсилаючи нам документи, військові посвідчення і підтвердження того, де вони воювали. І ми типу ” бінго, ми можемо це використовувати»”, – повідомив колишній офіцер.

Серед матеріалів, наданих найманцями, були фото і відео, зокрема із зони бойових дій на сході України. На одному з відео, група бойовиків тримала уламки військового літака, якого щойно збили. Деякі з найманців були пов’язані з атакою на літак МН17.

Ще один ексспівробітник української розвідки уточнив, що двоє з тих, хто звернувся, були присутні при запуску ракети, яка збила авіалайнер. Ще четверо були членами групи, що атакувала український військовий літак і причетна до загибелі щонайменше 70 осіб.

Прийом з вербуванням найманців на їхньому веб-сайті залишався непоміченим, тому українська розвідка просто обрала людей, які мають тісні й суперечливі зв’язки з Україною, і запропонувала їм фальшиві контракти з Венесуелою. Всього було обрано 28 росіян, пов’язаних з незаконними діями в Україні, і п’ять осіб без будь-яких зв’язків.

Найманцям повідомили, що спочатку їх відправлять в Туреччину, а потім транзитним рейсом у Каракас. Джерела CNN стверджують, що, згідно з планом, бойовиків повинні були доставити в Україну для затримання. Однак Росія закрила свої кордони через пандемію коронавірусу, хоча поїздки в Білорусь залишилися дозволені.

У зв’язку з цим, було вирішено доставити найманців автобусом до Мінська, звідки вони припускали, що потраплять до Венесуели. Але результат операції відомий: їх перехопили білоруські правоохоронці і відправили назад у РФ.

Зазначається, що провал операції став серйозним ударом для української розвідки, яка розробляла цей план протягом майже 18 місяців.

Українські офіційні особи не відповіли на запит видання про коментар.

  • ЗМІ повідомляли, що Офіс президента нібито зірвав операцію українських спецслужб із затримання «вагнеровців».
  • Голова ОП Андрій Єрмак назвав спецоперацію «детективною історією, яка була вигадана з самого початку».
  • Суд зобов’язав СБУ порушити справу проти очільника ОП через бійців «Вагнера».
  • Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що операція по затриманню бойовиків “Вагнера” – це держтаємниця, яку не можна обговорювати або коментувати.
  • 24 червня в інтерв’ю каналу “1+1” Зеленський визнав існування спецоперації із затримання “вагнерівців”.
  • В Офісі президента заявили, що слова глави держави про спецоперацію перебрехали.
  • У Bellingcat повідомили, що мають достатньо доказів того, що українські спецслужби готували операцію із захоплення російських найманців з ПВК «Вагнера».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.