У окупаційних адміністрацією Донецької та Луганської областей йде бюрократична війна з російським урядом і бізнесменом Сергієм Курченком. Про це пише «Новий Час».
Як повідомляє видання, у розпорядження редакції співробітниками українських спецслужб передані копії внутрішніх документів бойовиків про ситуацію в економіці та соціальній сфері захоплених територій Донбасу. З цих документів випливає, що опалювальний сезон в ОРДЛО почався з колапсу в енергетиці і в управлінні залізниць.
Самозвані міністри «ЛДНР» знаходяться в постійному зв’язку з урядом країни-агресора, але не можуть домогтися базових гуманітарних поставок для забезпечення життєдіяльності підконтрольної їм територій.
Бойовикам не вистачає реагентів на очищення води для потреб населення, а шахтарям урізують зарплати через ремонт шахт. При цьому в статистиці ОРДЛО прізводять шокуючі цифри оплати населення за комунальні послуги за поточний рік.
Питна вода – бруд
У середині вересня «міністр» будівництва терористичного бандформування «ДНР» Чуприна Денис написав заступнику Мінбуду РФ Леоніду Ставицькому список обіцяного бойовикам, але не отриманого. У ньому будматеріали, насоси, засувки і хімічні речовини для очищення питної води.
Про ці постачаннях пособники окупантів домовилися з загарбниками 24 грудня минулого року, про що є відповідний договір. Він підписаний генеральним підрядником РФ, але російською стороною не виконується.
Чуприна стверджує, що за дев’ять місяців цього року, в «ДНР» збиралися отримати від агресора 1, 6 тис. тонн рідкого хлору, 610 тонн гіпохлориту натрію, 23 тонни активованого вугілля, 33 тонни флокулянта (DB45, PWG), 15 тонн перманганату калію, 500 тонн сірчанокислого алюмінію і близько 100 тонн гіпохлориту кальцію, однак отримали лише 1,3 тис. тонн рідкого хлору і 444 тонни гіпохлориту натрію. Інші реагенти не поставлялися.
Навіщо вам дороги?
«Міністр інфраструктури «ЛНР» Олександр Басов повідомив у листі «заступнику голови уряду ЛНР» Олені Костенко про те, що в Ростові-на-Дону відбулася нарада з російськими чиновниками, в якій взяли участь представник Управління автодоріг РФ Олександр Яхнюк, головний дорожній інженер цього російського регіону Дмитро Макаров, і самопроголошений міністр інфраструктури «ДНР» і сам Басів.
З документа випливає, що запропонував Росавтодор найманцям $ 20 млн на ремонт доріг, однак у подальшому суму зменшили до $ 8 млн. Причина – скорочення сприятливого погодного періоду.
Басів зазначив, що писав наприкінці літа в Росавтодор. Спершу йому відповіли, що питання обробляється, а потім перестали відповідати взагалі.
Колапс залізниці
Велику частку вугледобувної промисловості ОРДЛО контролює
бізнесмен Сергій Курченко. За поточний рік він «заробив» приблизно $ 4 млн боргів за залізничні перевезення підприємству «Донецька залізниця», яка об’єднує дороги «ЛНР» і «ДНР».
Керівництво дороги просить самозваного «міністра доходів і зборів ДНР» Євгена Лавренова надати сприяння з поверненням боргів «Внешторгсервиса» Курченко. Інакше нічим платити зарплату, працівники погрожують страйками. Заборгованість – більше 1 млн доларів.
Відзначається, що залізниця буде змушена припинити перевезення не тільки вантажів філій ЗАТ «Внешнеторгсервис», але і інших вантажовідправників, а це в свою чергу паралізує роботу промисловості «ЛНР». Таким чином, відзначає гендиректор Луганського підрозділу Микола Бабойдо, будуть зірвані поставки необхідних вантажів для підготовки комунальних об’єктів, підприємств і установ «ЛНР» в зимовий період.
Не буде латки – буде ремонт
На шахті «Червоний жовтень» у Єнакієвому підприємство бойовиків з реконструкції шахт вирішило спорудити водовідливний комплекс. Тому в. о. гендиректора Роман Ястремський попросив «заступник міністра «ДНР»» внести зміни до кошторису на поточний рік.
За його словами, потрібно взяти $ 1 млн на будівництво водовідливу, скоротивши зарплати шахтарям більш ніж на $ 170 тис. і знизити оплату за електроенергію на $ 800 тис. Він вважає, що таким чином можна запобігти затопленню перспективної шахти «Комсомолець Донбасу».
Криза в енергетиці
В 40 км на схід від Донецька знаходиться Зуївська ТЕС, що входила до 2017 року у ДТЕК Ріната Ахметова, і покривала третину потреби населення області в електроенергії. В результаті блокади була «націоналізована» бойовиками.
З документів випливає, що в жовтні бойовики обговорювали, що витрата вугілля кожен день на 1 тис. тонн перевищує кількість надходжуваного вугілля. Тому забезпечити нормальну роботу ТЕС неможливо. Говорилося про те, що вугілля залишилося 70 тис. тонн. Відповідно працювати електростанція може тільки в одноблоковому режимі тільки приблизно 30 діб. Якщо не з’явиться нове вугілля, то в осінній-зимовий період ТЕС ввійти не зможе. Брак кута, вважають найманці, відіб’ється на всій енергосистемі захопленої території і на теплопостачання міста Зугрес та околиць.
Щоб заповнити бракуюче вугілля, в так званому міністерстві, вирішили використовувати вугілля з шахти Шегловська-Глибока, однак виявилося, що у нього незадовільні результати плавлення.
По комунальним послугам багатомільйонні борги
40 млн доларів – така сума неоплачених тарифів на території підконтрольній бандформуванню «ЛНР». В основному – за центральне опалення та гарячу воду.
При цьому в «ЛНР», у випуску експрес-статистики, звітують перед керівництвом терористів про перевиконання оплат за комунальні послуги в першій половині 2019 року, наприклад, в Перевальському районі, сума оплат досягла 111%.
У статистиці йдеться, що більше 100% вдалося досягти отриманням стягнень за попередні періоди заборгованостей.
Крім того, в службі по тарифах радять збільшити тарифи для різних груп населення на 10% або 7%.