Переговори українського уряду з Міжнародним валютним фондом (МВФ) перебувають в активній стадії. Про це інформує прес-служба Кабінету міністрів.
“Місія МВФ під головуванням Рона Ван Родена розпочала свою роботу в Києві 12 вересня і продовжує зустрічі з чиновниками згідно з розкладом. Переговори між Україною і МВФ перебувають в активній стадії”, – зазначили в уряді.
У Кабміні також повідомляють, що 14-місячна програма під назвою stand by досі чинна. Вона була створена як перехідна програма для сприяння макроекономічної стабільності України в період президентських і парламентських виборів.
Зазначається, що за час перебування в Києві місія Міжнародного валютного фонду ознайомилася зі станом справ в Україні і планами Кабміну на найближчі роки.
«Повісткою дня можливої підтримки з боку МВФ може стати програма дій уряду, яка буде презентована Кабінетом міністрів 29 вересня 2019 року», – йдеться в повідомленні прес-служби.
Між тим «Економічна правда» з посиланням на джерело, знайоме з позицією кредитора, пише, що остаточних домовленостей між Києвом і МВФ досягти не вдалося.
За словами співрозмовника видання, у переговорах уряду з Фондом дійсно є прогрес, але з кількох причин домовленостей не було досягнуто.
По-перше, через загрозу незалежності НБУ та тиску на керівництво центробанку. Підстава для цієї загрози – можлива поява парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування діяльності керівництва Нацбанку і Фонду гарантування вкладів фізосіб в період з 2014 по 2019 рік.
По-друге, домовитися не вдалося у зв’язку з перспективою розвитку ситуації з «ПриватБанком».
Третя причина – ставлення Кабінету міністрів щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ. У попередні роки уряд прем’єра Володимира Гройсмана всупереч домовленостям з МВФ продовжував регулювати ціни на газ.
І четверта причина полягає в невизначеності з бюджетом на наступний рік. Співрозмовник «ЕП» зазначає, що багатьом проект бюджету не подобається, але МВФ в цьому переліку немає.
Нагадаємо, 12 вересня Україна почала переговори з місією МВФ про відкриття нової програми. Через тиждень президент Володимир Зеленський зустрівся з головою місії Фонду Роном Ван Роденом і заступником директора Європейського департаменту МВФ Джулією Козак.