В Офісі президента України відмовилися від ідеї так званого “економічного бронювання” від мобілізації. Очікуване підвищення податків певною мірою вплинуло на те, що ця ідея не буде реалізована, пише “РБК-Україна” з посиланням на джерело в ОП.
Співрозмовник видання зазначив, що відмовитись від такої ідеї було вирішено через те, що Генштаб побоюється, що “економічне бронювання” не розв’яже проблему з нестачею кадрів, буде сприйнято як офіційний відкуп від мобілізації і лише спричинить негативну реакцію в армії.
“Наразі від ідеї економічного бронювання відмовилися взагалі, тому що категорично проти був Генштаб. Але 5 млрд доларів (200 млрд грн. – ред.), які через це не потраплять до бюджету, треба чимось покрити. Думаю, зростання податків частково вирішить цю проблему”, – сказав співрозмовник в ОП.
У Генштабі відмовилися коментувати виданню свою позицію щодо “економічного бронювання”, пославшись на те, що це питання не в його компетенції.
Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев вважає, що питання бронювання та підвищення податків взагалі не пов’язані.
“Підвищення податків буде в будь-якому разі – іншого джерела немає”, – сказав він у коментарі виданню.
Зараз у Раді ще пропонують варіанти “економічного бронювання”, але шансів їх прийняти замало. Глава ВР Руслан Стефанчук скептично ставиться до питання “економічного бронювання” від мобілізації, адже, за його словами, таке бронювання не спрацювало в жодній країні світу.
Деякі члени Ради підприємців при ОП прокоментували повідомлення ЗМІ про відмову від “економічного бронювання”:
“Це ж винахід сухої води, панове! Збільшити податки із підприємств, на яких немає співробітників! Геніально! Це точно спрацює!”, – написав у Facebook співзасновник monobank Олег Гороховський.
У свою чергу засновник Netpeak Group Артем Бородатюк зазначив, що “історія з відмовою від економічного бронювання за рахунок «збільшити податки» – ще один доказ, що економіку як предмет треба додавати у шкільну програму, інакше ми занапастимо себе як суспільство”.