ЗМІ: Після зустрічей з Путіним та в міноборони російські воїнкори змінили своє ставлення до війни

Після червневих зустрічей з Путіним та в міноборони російські воєнні кореспонденти та блогери почали змінювати своє ставлення до поразок окупантів, випливає з аналізу публікацій популярних Telegram-каналів, проведеного «Проектом».

Вперше Путін зустрівся з воїнкорами під час Петербурзького економічного форуму (ПМЕФ) у червні 2022 року. На цій зустрічі два кореспонденти ВДТРК Олександр Сладков та Євген Піддубний попросили президента РФ про розмову тет-а-тет, і він погодився. Путін справді їм довіряє, підтверджує високопоставлений медіаменеджер.

Через три дні після цієї зустрічі Сладкова та Піддубного з ініціативи Шойгу запросили до міноборони, писав сам Сладков. Розмова не пройшла безслідно: обидва кореспонденти стали менш критичні у своїх Telegram-каналах на 989 та 896 тисяч підписників відповідно. Наприклад, Сладков підтримав рішення міноборони відвести російські війська з острова Зміїний, хоча раніше у березні різко критикував відведення військ із київського напрямку.

Змінили своє ставлення до дій міноборони та інші канали. «Проект» проаналізував публікації 25 популярних каналів про війну та з’ясував, що якщо відведення військ від Києва критикували 11 із них, а підтримали лише два, то відхід від Зміїного підтримали вже 8 каналів. Проти висловився лише один, ще десять каналів критикували лише інформаційне подання рішення. Публікації багатьох каналів були практично ідентичні.

Вересневий відступ у Харківській області у Telegram знову критикували. Після цього була ще одна зустріч президента з воїнкорами. Практично відразу після неї Путін оголосив мобілізацію, на яку канали відреагували напрочуд одностайно: 18 із 25 вивчених каналів розповідали про неї однаково – певні проблеми та перегини на місцях є, але, на щастя, влада реагує на зворотний зв’язок та швидко їх вирішує.

Уявлення  про методи міноборони дає історія з відставкою командувача Центрального військового округу генерала Олександра Лапіна. Після поразки Росії в Лимані глава Чечні Рамзан Кадиров різко розкритикував Лапіна, і міноборони замовило кампанію на його підтримку у виданні Ura.Ru та популярних телеграм-каналах, розповіли «Проекту» два діючих і колишні співробітники Ura.Ru.

З початку жовтня військові блогери практично не критикують рішення російського міноборони. Здачу Херсона на початку листопада критикували лише 5 із 25 вивчених «Проектом» каналів, а підтримали 11. Те саме сталося з іншими яскравими подіями листопада — зверненням морпіхів із 155 бригади зі скаргою на міноборони та зверненням кинутих командуванням мобілізованих із Серпухова. Міноборони у цих випадках критикували лише 5 із 3 каналів відповідно.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.