З 14 березня європейські країни та союзники США більше не можуть купувати російську нафту без ризику потрапити під американські санкції. Про це повідомляє журналіст Fox Business Едвард Лоуренс з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.
Джерело зазначає, що це рішення є частиною переговорної стратегії Вашингтона, спрямованої на припинення війни в Україні.
«Адміністрація зосереджена на припиненні бойових дій та просуванні переговорного процесу», – заявило джерело, додавши, що санкції залишаються ключовим інструментом досягнення цієї мети.
США продовжать застосовувати обмеження проти Росії, щоб посилити тиск на Москву та сприяти завершенню війни, – пише журналіст.
Також він оприлюднив документ. Мова йде про ліцензію № 8L.
Це документ від уряду США, який дозволяв деяким компаніям і банкам завершувати свої старі угоди, пов’язані з купівлею та продажем енергії (наприклад, нафти чи газу), за участю певних російських банків, таких як Сбербанк чи ВТБ. Ця ліцензія діяла до 12 березня 2025 року і допомагала уникнути проблем із санкціями, які забороняють співпрацю з цими банками. Але вона не дозволяла укладати нові угоди, а лише завершувати вже укладені. Тепер, коли термін дії закінчився (вчора, 12 березня 2025 року), такі операції більше не можна проводити під цією ліцензією.
Основні покупці російської нафти
Для сирої нафти основними покупцями є Китай та Індія, за ними йдуть ЄС (Угорщина, Словаччина) та Туреччина. Імпорт сирої нафти Китаєм з Росії складає понад 80% від усього його імпорту, загальною вартістю понад 55 мільярдів доларів. Імпорт Індією складається з близько 77% сирої нафти.
Основними покупцями нафтопродуктів Росії є Туреччина, Китай та Бразилія.
- Сьогодні президент Росії Володимир Путін не погодився на пропозицію США про негайне перемир’я на 30 днів. Проте він сказав, що відкритий до нього, але є нюанси.
- Дональд Трамп вже відреагував на цю заяву і сподівається, що Путін прийме правильне рішення.