ЗМІ: РФ продовжує отримувати нідерландські мікрочипи для виробництва зброї

Незважаючи на жорсткі санкції, мікрочипи виробництва нідерландських компаній досі потрапляють до Росії. Про це йдеться у журналістському розслідуванні NOS та Nieuwsuur.

Зазначається, що йдеться про “багато мільйонів” мікрочипів, які поставлялися до РФ з початку повномасштабного вторгнення в Україну до грудня включно.

За даними журналістів, експорт здійснюється через посередників – кілька сотень поставок було надіслано трьом російським компаніям, пов’язаним із оборонними підприємствами. Чипи з Нідерландів були виявлені у російській зброї.

Журналісти отримали доступ до даних про продажі, поговорили із зацікавленими компаніями, держустановами, експертами та дослідниками, а також отримали доступ до конфіденційних документів.

У матеріалі стверджується, що існує чітка схема, коли невелика група китайських компаній купує чипи в Нідерландах і місяць за місяцем експортує їх до РФ. Незважаючи на жорсткі санкції, в останні місяці не спостерігається зниження експорту.

Чипи, що поставляються в РФ, в основному виготовляються великими виробниками – як NXP і Nexperia. Мікросхеми NXP нещодавно були виявлені в розібраній російській броньованій гаубиці, крилатій ракеті та ударному гелікоптері. Також чипи від NXP та Nexperia знаходили у російських безпілотниках, а чип NXP був виявлений в іранському дроні-камікадзе.

У свою чергу у компаніях заявляють, що вони дотримуються санкційних правил і не ведуть бізнес з Росією. Їхнім клієнтам також заборонено продавати чипи в РФ. Однак у компаніях відзначають, що вони безсилі, якщо чіпи, які NXP і Nexperia щорічно виробляють у багатомільярдних кількостях по всьому світу, опиняться в Росії внаслідок паралельної торгівлі.

  • CNN повідомляв, що Адміністрація президента США Джо Байдена створила велику робочу групу для розслідування того, як технології західного походження, зокрема мікроелектроніка із США, потрапили у іранські дрони, які РФ використовує проти України.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.