Розслідувачі проекту Bihus.info заявляють, що перед застосуванням санкцій фігуранти контрабандних санкційних списків Ради національної безпеки і оборони виходили з бенефіціарів і засновників своїх підприємств. Це може говорити про витік інформації.
Серед інших, під санкції, прийняті 15 квітня РНБО, потрапив Олександр Череп, який на той час встиг вийти зі складу бенефіціарів або засновників як мінімум шести підприємств. В результаті на 5 з цих 6 підприємств не були накладені санкції.
Уточнюється, що череп виходив зі складу підприємств за кілька днів до того, як РНБО прийняло рішення про санкції, а саме 12 і 13 квітня.
Розслідувачі стверджують, що подібних випадків помічено багато. Зокрема, під санкції мали потрапити Віктор Шерман та Валерій Пересоляк, однак перший вийшов із засновників свого підприємства ТОВ “Мира”, а другий із засновників двох ужгородських будівельних підприємств. При цьому нотаріус прибрав Пересоляка зі списку засновників у державному реєстрі близько 23: 00 ночі.
Крім того, з трьох підприємств, які могли потрапити під санкції, вийшов Едуард Кукоба. З цих трьох підприємств в кінцевому підсумку потрапило під санкції тільки одне – ТОВ “Вілла Дел Ре”.
Секретар РНБО Олексій Данилов на запитання про витоки інформації порадив журналістам звернутися до Ради з офіційним листом.
- Народний депутати звернулися до Президента Зеленського з пропозицією ввести санкції проти підприємств компанії Roshen.