Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку, спрямованого Україною. Про це пише Bild, у розпорядженні якого є український та німецький списки.
Україна запросила у Німеччини ряд важкого озброєння для боротьби з російською агресією: танки “Leopard”, БТР “Puma” і “Marder”, БТР “Boxer”, “Fuch”. Українська сторона також висловила потребу в реактивних системах залпового вогню і протикорабельних ракетах, а також протитанкових ракетах типу “Milan” і “Spike”.
Ще в середині березня майже все озброєння, запитане Україною, було в списку поставок німецької промисловості – навіть сучасні танки Leopard 2. Видання зазначає, що після цього німецьке Міноборони за наполяганням канцелярії Олафа Шольца почало скорочувати список – і в результаті перелік можливого експорту озброєнь німецької військової промисловості в Україну скоротився з 48 до 24 сторінок.
Так, зі списку було прибрано все важке озброєння, яке німецька промисловість хотіла продати Україні. Тепер у німецькому експортному списку озброєнь залишилися: транспортні засоби, особисте спорядження, датчики і засоби розвідки, боєприпаси, матеріально-технічне забезпечення, зброя і стрілецька зброя, а також “Польове обладнання” для України.
Загальна вартість зазначеного озброєння становить 307 мільйонів євро, хоча уряд Німеччини заявляв про виділення 1 млрд євро, більша частина якого піде Україні.
Міністерство оборони України, дізнавшись про виключення важкого озброєння, відправило німецькій стороні ще два запити: 9 квітня Київ знову запросив у Берліна танки “Leopard-2” і самохідні гаубиці, а 16 квітня – зенітно-ракетні комплекси “IRIS-T”. Згідно з даними видання, німецький уряд проігнорував ці листи.