Львівська активістка і голова “Об’єднання добровольців” Олена Живко виявилася аферисткою, причетною до регулярних акцій протесту у Львові та візової афери. Про це повідомляє видання Zaxid.net, яке провело власне розслідування і з’ясувало справжню біографію «громадської діячки».
Афера з польськими візами
У 2008 році львівському підприємцю Ростиславу Макусі стало відомо, що працівники його компанії за рік отримали аномально велику кількість віз у польському консульстві. У Макухи працювало кілька десятків людей, а йшлося про 1 тис. 500 віз. Підприємець ознайомився з документами і з’ясував, що в заяві на отримання віз вказані незнайомі йому громадяни, які працюють у його компаніях – “Альянс Сервіс Україна” і “Альянс Медіа Україна”.
Макух почав з’ясовувати, хто причетний до цієї афери і в пакетах документів на отримання віз виявив довідки з місця роботи з печатками, а також офіційні листи з Львівської ОДА.
«Ми співставили факти і здогадалися, що до схеми причетна Олена Живко”, – розповів Макух.
В офісі Живко дійсно знайшли документи із сотнями номерів паспортів, прізвищ осіб та копії рекомендаційних листів за 2007 – 2008 роки. Вона перестала з’являтися на роботі та навчанні після викриття, а Макусі стали надходити погрози. Бізнесмен звертався в поліцію через цей випадок, але реакції не було.
Фальшиві дипломи
Живко стала відома як юрист-волонтер «Правого сектора» після початку війни на Донбасі. Зрозуміло, у неї був диплом випускниці юридичного факультету, однак виявилося – фіктивний.
Все почалося в 2009-2012 роках. Живко тоді отримала свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. Зазначений документ їй видала Рада адвокатів Львівської області, проте невідомо на підставі якого диплому.
Журналісти подали запити в Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та Львівський національний університет ім. Івана Франко. На сторінці «ВКонтакте» сама Живко написала, що закінчила столичний вуз. Але численні запити журналістів та спілкування з працівниками університету не підтвердили, що там вчилася студентка з таким ім’ям.
Виявилося, що Живко в 2006 році вступила в приватний Львівський інститут МАУП, а до 20 років у неї була тільки середня шкільна освіта. У цьому вузі вона вивчала право, але лише два роки. Після того, як була викрита візова афера, вона перестала ходити до вишу і була відрахована у 2009 році.
Потім з’явилася інформація, що Олена заочно закінчила навчання у Прикарпатському інституті МАУП у Трускавці, де вивчала митне та господарське право. Там вона отримала диплом бакалавра. Його їй видали 5 травня 2008 року, а восени того ж року її зарахували на 5-й курс заочного навчання у Львівський інститут МАУП, де вона отримала диплом спеціаліста.
Однак в архіві інституту не знайшли ні наказу про зарахування Живко, ні рішення екзаменаційної комісії про надання диплома. До того ж з архіву зникла інформація про її навчанні до 2008 року.
У внутрішню електронну базу Живко була внесена тільки в 2011 році. Відомо, що вона не навчалась на бюджеті, але ніяких проплат за навчання нею не було внесено.
Також в Єдиній державній електронній базі з питань освіти немає диплома на ім’я Олени Живко. Він згадується тільки у внутрішній базі КНУ імені Тараса Шевченка. Така ситуація могла виникнути тільки в тому випадку, якщо Живко насправді не вчилася в зазначеному виші, але отримала якимось чином диплом. У державній базі номер нібито її диплома був вільний до 2017 року, поки його не присвоїли реальному випускнику.
Зазначається, що Живко продовжує працювати адвокатом і сотні її клієнтів навіть не підозрюють, хто їх захищає в суді. Окрім цього, вона бере участь в організації замовних політичних акцій. Про це журналістам розповідали київські юристи і адвокати. Йшлося про пікети під будинками суддів, які повинні винести рішення в справах, де виступає адвокатом Живко.

Живко та лідер «Правого сектора» Ярош
У 2014 році Живко заснувала разом з Юрієм Кузьмою і Віталієм Сергатюком «Об’єднання добровольців». При цьому ні один з них добровольцем не є. До 2017 року ця організація називалася «Правий сектор – Захід», а очолював її до 2015 року Сергатюк. Тоді він покинув свій пост через скандал і тиск опонентів. Його посаду обійняла Живко.
За короткий час Живко зблизилася з лідером «Правого сектора» Дмитром Ярошем і після того, як він покинув організацію в 2015 році, очолила львівський осередок нової структури «Державницька ініціатива Яроша».
Через місяць представники «Правого сектора» звинуватили Живко в розкраданні гуманітарної допомоги – автомобіля для добровольчого корпусу. Машину забрали, а водія активістки побили. За чутками, привласнення гумдопомоги та інших ресурсів, якими розпоряджається центр, стало причиною відсторонення Живко.
Після цього вона перейменувала організацію «Правий сектор – Захід» в «Об’єднання добровольців» і розпочала новий етап у своїй діяльності.