США посилили відстеження будь-яких дій російських військових чи повідомлень, які можуть свідчити про розпорядження Володимира Путіна застосувати ядерну зброю. Про це пише Politico.
Представник США заявив, що близько 20 російських систем озброєння можуть нести як звичайні вибухові речовини, так і ядерні боєголовки малої потужності. Згідно з відкритими даними, у Росії понад 1900 тактичних ядерних боєголовок. Це число входять різні типи боєголовок: від крилатих ракет до ядерних торпед, гравітаційних бомб і балістичних ракет середньої дальності.
Водночас він висловив упевненість, що Росія не наважиться застосувати стратегічну ядерну зброю.
“Вони ніколи не запустять міжконтинентальну балістичну ракету і не поставлять бомбардувальник (Ту-95) з боєголовками мегатонного класу. Що вони робитимуть, так це використовувати зброю ближньої дії. Вони мають боєголовки, які ми називаємо мікроядерними зарядами, потужністю від десятків до сотень тонн”, – сказав урядовець.
Крім того, Росія має атомну зброю меншої потужності для використання на полі бою, яка дорівнює або перевершує бомби, у тому числі в кілотонному діапазоні, скинуті на Японію.
Але що робить це надзвичайно складним, так це те, що Росія має 23 різні системи озброєнь подвійного призначення, багато з яких вона використовує в Україні. Так, наприклад, система балістичних ракет малої дальності “Іскандер” здатна стріляти як звичайними, і ядерними боєголовками.
У зв’язку з цим американська сторона зазначає, що будь-які ознаки того, що Путін вирішив застосувати ядерну зброю, можуть з’явитися запізно. Заходи США щодо відстеження ядерної активності РФ включають активізацію додаткових розвідувальних засобів — у повітрі, космосі та кіберпросторі, а також більш активне використання комерційних супутників для спостереження за російськими підрозділами в польових умовах, які можуть отримати ядерний заряд.